oddíl házené | st. žákyně

téma: starší žákyně | autor: Hrubas | datum: pátek 6.9.2024 | zobrazeno: 108x

Startuje soutěž starších žákyň

Družstva mladších a starších žákyň Sokol Bělá pod Bezdězem

O víkendu začíná mimo jiné soutěž starších žákyň. Naše družstvo, které se umístilo v loňské sezóně 2023/24 na třetím místě, prošlo výraznou hráčskou obměnou. Tým opustily největší opory Kája Měšťanová (hostování v TJ Turnov – Liga Vysočiny ml. dorostenek), Vanesa Pecová a Aneta Hrdličková (hostování házená Mělník – 2.liga ml. dorostenek), které všechny postoupily věkem do kategorie mladších dorostenek.

Pro letošní sezónu máme v oddíle pouze pět hráček kategorie starších žákyň. Ročník 2010 (Jeřábková, Šárogová, Šilhová) a ročník 2011 (Hrubá, Sabolová). Z tohoto důvodu tým doplní Petreková (2011), která přichází na hostování z Mladé Boleslavi, mladší žákyně 2012 (Austová, Bártová, Hoznauerová, Charvátová, Strnadová, Udatná) a 2013 (Hašulová). V kádru máme celkem 13 hráček z toho 7 mladších žákyň. Došlo i ke změně v realizačním týmu. Loňský trenér Luboš Šilha přestoupil k mladším dorostencům a nahradili ho Petr Netrval, Vladimír Hrubý a Alena Udatná.

Letní příprava byla hodně náročná. Máme opravdu radost z přístupu děvčat k tréninkům a jejich docházky, když se většina z nich zúčastnila maximálního možného počtu. Tréninky probíhaly z části na bělském koupališti, kde jsme využívali především hřiště na plážovou házenou, a v bělské sportovní hale. Během letní přípravy jsme měli 11 tréninkových jednotek v Bělé a pětidenní soustředění v Lovosicích, kde jsme měli ideální tréninkové podmínky.

Cíle do nové sezóny máme stejné jako každý rok. Chceme pokračovat v rozvoji individuálních dovedností všech hráček, třeba i na úkor výsledků. Budeme se opět snažit hrát v maximální možné míře obraný systém 3:3. Základem ovšem bude dobrá parta, která potáhne „za jeden provaz“, protože nás čeká velice náročná sezóna.

První mistrovský turnaj se uskuteční v neděli 8.9. v našem domácím prostředí v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem. Doufáme, že holky přijdete podpořit v hojném počtu a vytvoříte jim opět skvělou atmosféru.

Rozlosování podzimní části ZDE.
Sestava ZDE.

Kerbl Vojtěch (17)

Hríb Lukáš (15)

Kubíček Tomáš (14)