oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Hodnocení sezóny 2023/24 družstva mužů

téma: muži | autor: Hrubas | datum: čtvrtek 13.6.2024 | zobrazeno: 185x

Hodnocení sezóny 2023/24 družstva mužů

Rád bych se ještě pár řádky vrátil k minulé sezóně.

Když to budu brát po výsledkové rovině, tak se nám sezóna nepovedla. Vytyčili jsme si nějaký bodový cíl a ten se nám nepovedl splnit. Byla utkání, kde jsme vyloženě propadli: Česká Lípa, Jablonec, Náchod. Naopak jsme velice dobře zahráli doma s Libercem, venku s Lovosicemi a Louny. Bohužel to ve většině případů nestačilo, a tak jsme skončili na chvostu tabulky.

Ale rád bych také zmínil pár pozitivních věcí.

Na začátku sezóny se chodilo na trénink v 5ti lidech a mnoha případech se trénink zrušil. V lednu tohoto roku už nás chodilo průměrně 12 a tím se samozřejmě zvedla kvalita tréninku. Hodně nám pomohli ty dny, kdy nás bylo 14+ a to jsme samozřejmě využili k modelovému utkání. Protože ať chceme nebo ne, v různých cvičení jsou situace uměle vytvořené a je těžší to posunout do situací, které vzniknou při „spontánní hře“. Kluci chtěli, byla chuť, tak si myslím, že jsme za ten půl rok udělali velký kus práce. Ale ještě větší je před námi. Určitě se nám povedla zrychlit hra. Naopak veliké problémy máme stále v součinnosti dvojic, trojic v obranné fázi.

Hráčský kádr:

Velké pozitivum vidím v tom, že po dvouleté pauze zapříčiněné zraněním kolenem se do hry vrátil David Kubíček. Je velmi dobrým příkladem toho, že i ve věku 40+ může být výkonnost hráče vysoká. A jsem rád, že v příští sezóně bude pokračovat. Víme, že sice neodehraje tolik zápasů (trenér MINI, do toho doma dvě děti, manželka ). Přesto, když bude mít čas, určitě to pro nás bude přínosem. Budiž tohle příkladem pro mladší hráče „bez povinností“.

Naopak je škoda, že se v průběhu sezóny zranil Houška a Polesný. Navíc Vítek Šebek čekal narození házenkáře a prostě nám tyto tři hráči svou kvalitou chyběli. Uvidíme, jak to bude v sezóně následující…

V jednání máme dva hráče a pokud to vyjde, kvalita nám stoupne. Pokud ne, sklopíme oči a jedeme dál. Určitě nikoho přemlouvat nebudeme. Trošku si píchnu, ale kdo CHCE, hledá způsoby. Kdo NECHCE, hledá důvody. A to se týká utkání, a především docházky na tréninky.

Rád bych touto formou poděkoval divákům. A zároveň se tímto prostřednictvím i omluvil. Opravdu si všichni vážíme toho, jakým způsobem se fandí, a HLAVNĚ jsem nikdy nezažil, že s námi jedete na venkovní utkání a my pak předvedeme neodpovídající výkon. Doufáme, že v příští sezóně zažijeme více radosti.

Opravdu děkujeme!

Trenér mužů Vojta Kuchta.

Házená Mělník

Mělník