oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / Dohrávka 11. kola SL starších žáků

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: úterý 4.6.2024 | zobrazeno: 263x

Dohrávka 11. kola SL starších žáků

V sobotu 1. června oslavili starší žáci Den dětí dohrávkou 11. kola 2. Středočeské ligy. Turnaj pořádal Sokol Kostelec n. L. a z důvodu špatného počasí se hrálo v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem. Postupně jsme se utkali s "béčkem" Kutné Hory a Kostelcem. O pořadí na prvních dvou místech bylo rozhodnuto, ve hře byl akorát souboj o konečnou bronzovou příčku 2. Středočeské ligy.

Sestava: Tomáš Hurta - Pepa Erben, Robin Dubec, Lukáš Hríb, Vašek Krejčík, Kuba Krbeček, Alex Mašek, Tomáš Kubíček, Honza Tom, Vojta Hentek, Eliška Šilhová

Naše výsledky

Sokol Bělá x Kutná Hora  18:25 ( 8:15 )

Dubec 5, Hríb 5, Erben 3, Mašek 2, Kubíček 2, Krbeček 1

Skóre: 3:2, 6:4, 7:6, 7:14, 15:18, 18:25

Kutná Hora tentokrát přijela s nejlepšími hráči „áčka“ a neponechala nic náhodě. Milým překvapením bylo, že v souboji základních sestav jsme dokázali držet krok ( 10. minuta 7:6, 20.- 30. minuta 6:2 ). V polovině prvního a druhého poločasu střídali hráči širšího kádru a starší žáci prvoročáci, kteří na silnějšího, pohyblivějšího a zkušenějšího soupeře nestačili.

Sokol Bělá x Sokol Kostelec 23:23 ( 13:11 )

Dubec 8, Erben 6, Krbeček 4, Hríb 3, Kubíček 1, Mašek 1

Skóre: 3:1, 5:3, 6:6, 7:9, 9:13, 15:15, 18:18, 18:21, 20:23, 23:23

Během zápasu postupně odstoupily z důvodu lehčího zranění 4 spojky. Ve druhé půli musel na krajní spojku i pivot Kuba Krbeček. Naštěstí nám soupeř neodskočil na větší rozdíl a závěrečné minuty jsme se sebezapřením dohráli v nejsilnější sestavě. Tomáš zamknul bránu, Pepa s Kubou důrazně bránili, Robin s Lukášem dali v závěrečných pěti minutách, které jsme vyhráli 3:0, důležité góly.

Výsledkově se nám to nepovedlo, ale herně to nebyla taková tragédie. Oba týmy přijely v silných sestavách, na závěr sezóny jsme si zahráli kvalitní zápasy, které hráče posouvají. Kluci hlavně s Kutnou Horou poznali,  že každý odfláknutý souboj 1 na 1 v útoku i v obraně prohráli. To samé platilo i o proměňování vyložených šancí.

Na turnaji to Lukáš hodně oživil na levém křídle, Pepa s Robinem si odehráli svůj standard, Tomáše v bráně limitovalo zraněné koleno, musel trochu upravit techniku chytání. V závěru posledního zápasu se „zmáčknul“ a pochytal několik šancí. Kluci byli po turnaji "domlácení", normálně nejsou zvyklí, že to takhle "štípe" v obraně soupeře.

Protože se po turnaji předávaly medaile za celou sezónu, nominaci dostaly i holky, které nám hlavně na podzim pomohly odehrát některé turnaje.

Rodičům díky za podporu v hledišti i ve chvílích, kdy se nedařilo. Hráčům gratuluji k 1. místu a děkuju jim za výbornou reprezentaci oddílu.

Ostatní výsledky 11. kola: Sokol Bělá x Příbram 30:19 - předehráno 4.5., Příbram x Kolín 10:0 kontumačně, Ml. Boleslav x Kolín 10:0 k, Kostelec x Kolín 10:0 k, Kutná Hora x Kostelec 36:29, Ml. Boleslav x Příbram 27:17.

6. Příbram 10 0 20 680:763 20

Pořadí střelců 2. Středočeské ligy: 1. místo Pepa Erben 232 gólů, 2. místo Robin Dubec 190, ....

Kluci dostali týden volno, od 10.6. pokračují tréninky až do konce školního roku. Tréninkové jednotky budou probíhat venku ( hřiště za školou, koupaliště ).