oddíl házené | ml. žákyně

Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Hudlicích – 2.6.2024

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: úterý 4.6.2024 | zobrazeno: 422x

Turnaj mladších žaček v Hudlicích – 2.6.2024

V neděli 2.6.2024 jsme se zúčastnili již předposledního turnaje mladších žaček, které pořádal tým z Hudlic. Z důvodu nepříznivého počasí se odehrál turnaj ve sportovní hale v Hostivicích. Bohužel jsme na turnaj odjeli jen s torzem týmu s jednou holkou na střídání. Chyběly nemocné Sára, Terka, Lucka a Adélka. S drobným zraněním nastoupila Míša a Klárka, proto tým doplnila Kája, která má za sebou pouze pět tréninků házené.

Sokol Bělá – Házená Poděbrady 14:2 (9:0)
V prvním utkání jsme nastoupili proti poslednímu týmu tabulky z Poděbrad. Hned od úvodu utkání jsme soupeřky jasně přehrávali a o našem vítězství nebyl žádný pochyb. Na spojkách dostaly příležitost Míša, Iza i Ella, ale očekávali jsme od nich lepší výkon. Velký prostor dostala i Kája na křídle, která se stále seznamuje s pravidly házené.
Střelecky se dařilo Anetě, Zuzce a Elle, dobrý výkon předvedla v brance Eliška.

Sokol Bělá – TJ Turnov 6:18 (1:9)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti vedoucímu týmu tabulky, děvčatům z Turnova. Před utkáním jsme holky zkoušeli povzbudit, že i v oslabené sestavě se dá uhrát dobrý výsledek. Bohužel, holky v hlavách prohrály utkání ještě před jeho začátkem. Bylo to naše nejhorší utkání za celou sezónu. Obrana prakticky neexistovala, chyběl důraz a pohyb. Útok byl jedno velké zklamání. Kromě Anety a Zuzky se ostatní hráčky bály prosadit přes dobrou obranu soupeřek a jen odhazovaly balóny, bez jakékoliv snahy o uvolnění. Náš výkon byl opravdu ostudný a je to pro nás trenéry obrovské zklamání.

Sestava a branky Bělé: Bártová – Austová 7, Klímová 1, Sabolová 1, Strnadová 7, Sommerová 3, Udatná 1, Cibulková

Opět herně tým táhly Zuzka a Aneta, které jsou opory týmu. Velmi dobrý výkon předvedla tradičně i Eliška v brance. Pochválit můžeme za utkání s Poděbrady Ellu, která nastoupila na střední spojce a předvedla dobrý výkon. Klárce se povedlo utkání s Turnovem. Mrzet ji můžou přešlapy, které ji připravily o lepší střelecký zápis. Kája dostala poměrně velký prostor na hřišti, ale potřebovala by zlepšit docházku na tréninky. Zatím se pouze učí pravidla, správně házet a pohybovat se na hřišti. Velký prostor na spojkách dostaly Iza a Míša, ale svým výkonem spíše zklamaly. Předvedly pár dobrých akcí, ale očekávali jsme o mnoho více.

Z turnaje jsme odjížděli spíše zklamaní, a to především díky našemu přístupu k utkání s Turnovem. Bohužel holky podlehly dojmu, že stejně nemohou vyhrát a utkání odchodily. Doufáme, že se nemocné holky dají dohromady a na posledním turnaji v Mělníku předvedeme zcela jiný výkon.

Opět děkujeme bělským divákům, kteří nás v průběhu celého turnaje nepřetržitě podporovali a vytvořili skvělou kulisu. Také děkujeme soupeřkám za férovou hru a předvedené výkony. Děkujeme rozhodčím za bezproblémové řízení utkání a pořadatelům za pěkný turnaj.

Vzhledem k ostatním výsledkům jsme si s předstihem zajistili druhé místo ve středočeské krajské soutěži, což považujeme za velký úspěch vzhledem k tomu, že máme v týmů pouze dvě hráčky ročníku 2011 a zároveň 3 minižákyně ročníku 2013. Vyhodnocení sezóny budeme věnovat samostatný článek.

Poslední turnaj nás čeká v neděli 9.6.2024 tentokrát v Mělníku, kde budou našimi soupeřkami domácí Mělník, Hudlice a Mladá Boleslav.

Házená Mělník

Mělník