oddíl házené | ml. žáci

Sokol Bělá / ml. žáci / články / Turnaj Příbram

téma: mladší žáci | autor: Fanča | datum: čtvrtek 23.5.2024 | zobrazeno: 296x

Turnaj Příbram

V neděli 19. května jsme odehráli v Příbrami předposlední turnaj jarní části. Přes menší komplikace na Barrandovském mostě se nám podařilo dorazit včas. Našimi soupeři byli domácí Příbram, Libčice nad Vltavou a Kostelec nad Labem.

Sokol Bělá pod Bezdězem – TJ Sokol Kostelec nad Labem   16:15

Hned v prvním zápase jsme hráli proti vedoucímu týmu naší skupiny Kostelci. Tohoto soupeře jsme zatím nedokázali porazit. Od začátku utkání se nám střelecky dařilo. Náskok jsme postupně navýšili až na pět branek a vypadalo to, že si připíšeme bez problémů první vítězství. Pět minut před koncem soupeře vysunul obranu 3:3 skoro k naší polovině, a to nám dělalo velké problémy. Nedokázali jsme se prosadit jeden na jednoho a minutu před koncem byl stav vyrovnaný 15:15. Dvacet vteřin před koncem se nám podařilo vstřelit branku a vyhráli 16:15 i přesto, že soupeř zahrával v poslední vteřině sedmimetrový hod, který následně neproměnil.

Sokol Bělá pod Bezdězem – Spartak Příbram                        16:14

V dalším utkání nás čekala domácí Příbram. Bylo to velmi vyrovnané utkání i z důvodu, že se naše sestava často měnila. Měli jsme totiž po tomto utkání hned další zápas proti Libčicím a snažili se rozložit síly. Kluci si vyzkoušeli i posty, na kterých často nehrají. Utkání jsme nakonec zvládli a těšili se po dvou výhrách na závěrečný zápas.

Sokol Bělá pod Bezdězem – TJ Sokol Libčice nad Vltavou    15:13

Do posledního utkání jsme vstoupili výborně a brzy si vytvořili náskok, který jsme do poločasu udržovali. Ve druhém poločase nenasvědčovalo nic, že by se mohlo utkání zdramatizovat. Bohužel jsme neproměňovali vyložené šance a nedokázali šest minut vstřelit branku. Toho soupeř využil a nejen, že se na nás dotáhl, ale dokonce o jednu branku vedl. Museli jsme si vzít oddechový čas, kde jsme si řekli, co musíme zlepšit. Po oddechovém čase jsme už nedostali žádnou branku sami tři vstřelil a mohli se tak radovat z vítězství.

Sestava/branky:

Hofer Vojtěch, Nguyen Hoang Long, Kriššák Jakub 1, Nikodém Oldřich, Hanes Petr 4, Šenkýř Vojtěch, Sluka Tomáš 10, Müller Matyáš 23, Nguyen Viet Toung 5, Fryček Patrik 2, Do Quoc Anh 2, Žďánský Kryštof.

Turnaj se nám výsledkově povedl. Kluci hráli s velkým nasazením. Za nepříznivého stavu nic nevzdávali a bojovali až do konce. Díky tomu vyhráli zaslouženě celý turnaj.

Závěrem bychom chtěli poděkovat za pomoc s dopravou TS města a Davidu Fryčkovi. Pavlíně Žďánské za podporu během turnaje a navigování po Praze.

1.6. nás čeká poslední turnaj v Kolíně a doufáme, že navážeme na turnaj v Příbrami, jak výsledkově, tak herně.