oddíl házené | ženy

Sokol Bělá / ženy / články / TJ Turnov - TJ Sokol Bělá 16:16 (8:13)

téma: ženy | autor: Hrubas | datum: středa 19.11.2014 | zobrazeno: 1738x

TJ Turnov - TJ Sokol Bělá 16:16 (8:13)

V sobotu 15.11. nastoupil náš tým k dalšímu utkání druhé ligy žen a to proti Turnovu. Utkání  bylo pro některé naše hráčky výjimečně, neboť se vracely na půdu, kde před 15ti lety začínaly s házenou.  Navíc blízkost Turnova k Liberci, kde většina našich hráček trvale žije, zajišťovala podporu fanoušků z řad rodičů a přátel, kteří přijeli v hojném počtu (za což děkujeme) a hnali nás kupředu.

Do utkání jsme vstoupily ve velmi dobrém tempu. Domácí hráčky zkusily hned od první minuty osobku na Janu Kotrmanovou, která se jim však nevyplatila a dostaly dva rychlé góly a byly tak nuceny osobní obranu stáhnout.  Za  vydatné  podpory  fanoušků  (jak  řady  turnovských,  tak  bělských)  jsme  byly  hnány  dopředu  a vybojovaly po 30 minutách pěti brankový náskok a do šaten jsme odcházely povzbuzeny výsledkem 13:8.

Naším cílem bylo ve druhé půli nepolevit a vzniklý náskok udržet. Nicméně po přestávce se ze šatny Turnova vrátilo jiné družstvo. Domácí přitvrdily v obraně, špatně jsme se dostávaly k brankovišti a střely z dálky neměly potřebnou razanci. Svými střelami jsme nechaly vyniknout domácí brankářku, která vychytala všechny tři nařízené sedmimetrové hody a i většinu našich šancí v druhém poločase. Tyto okolnosti nahrály turnovským do karet a chytily  tak druhý dech a náš náskok  rychle stahovaly. Naopak my jsme opět nezvládly koncovku – rozjezd Turnova nás psychicky rozložil, což bylo vidět i na našem výkonu, kdy jsme byly schopné vstřelit za 30 minut pouhé 3 branky.V  poslední  minutě  jsme  však  stále  držely  hubené  vedení  16:15  a  naším  cílem  bylo  zápas  dohrát na polovině soupeřek. Nicméně přišla, dle mého názoru, směrem od rozhodčích, velmi rychlá signalizace pasivity a tak  jsme  byly nuceny  vystřelit  (bohužel  neúspěšně)  a  dát  tak  Turnovu  ještě  šanci  ke  snížení.  3  vteřiny  před koncem pak byla nařízena devítka proti našemu týmu a nejvyšší hráčka Turnova Aissi v poslední vteřině zápas vyrovnala a přihrála Turnovu alespoň 1 bod.

Na  tento  zápas  jsme  se  všechny  velmi  těšily,  měly  jsme  radost  z  přítomnosti  našich  rodin  a  také z přítomnosti bělských, kteří nás přijeli do Turnova podpořit. Chtěly jsme na hřišti odevzdat maximum a přivézt dva  body,  nicméně  druhou  půlku jsme těžce  nezvládly.  Každá  z  nás  se  uzavřela  do  sebe,  přestaly jsme  spolu komunikovat a  nechat  se  přejet  rozjetým Turnovem.  Pro  další  zápasy je  tak  naším  cílem  na  této  naší  slabině zapracovat.