oddíl házené | ml. žákyně

Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Poděbradech – 11.5.2024

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 13.5.2024 | zobrazeno: 818x

Turnaj mladších žaček v Poděbradech – 11.5.2024

V sobotu 11.5.2024 se uskutečnil další mistrovský turnaj mladších žaček, tentokrát na venkovním hřišti v Poděbradech. Na tomto turnaji jsme se utkali s týmy z Hudlic, Mělníka a Poděbrad. Opět jsme neměli kompletní sestavu, když chyběla Kája a Adélka. Naopak po hodně dlouhé době nastoupila Klárka.

Sokol Bělá – SK Hudlice 18:15 (10:6)
V prvním utkání jsme nastoupili proti Hudlicím a jednalo se o přímí souboj o druhé místo v tabulce. I přesto, že se nám na tohoto soupeře nedaří, tak se nám povedl úvod utkání a vytvořili si vedení 9:2. Bohužel jsme následně polevili, přestali proměňovat vyložené šance a soupeřky naše vedení postupně umazávaly.
Ve druhém poločase se obrázek hry příliš nezměnil. Nedařilo se nám proměňovat vyložené šance a nebyli jsme důrazní v obraně. Hráčkám Hudlic se podařilo 6 minut před koncem utkání snížit na 12:15. Závěr utkání se nám už vydařil a zaslouženě jsme zvítězili. Musíme zmínit, že soupeřky byly oslabeny o svého nejlepšího střelce a na jejich hře to bylo znát.
Střelecky i herně se dařilo Zuzce a Terce, dobré utkání odehrály i Sára s Anetou.

Sokol Bělá – Házená Poděbrady 28:10 (13:7)
Ve druhém utkání jsme se utkali s domácím týmem, který tentokrát nastoupil v silnější sestavě než na předchozích turnajích.
Úvod utkání se nám příliš nepodařil. I přes naši herní převahu se nám nedařilo vytvořit si brankový náskok a proto byl v 10té minutě stav 7:6 pro nás. Opět jsme neproměňovali vyložené šance a nedařilo se nám ubránit nejlepší střelkyni soupeřek. Paradoxně od time-outu Poděbrad jsme začali hrát velice dobře. Ještě do poločasu jsme si vypracovali náskok 13:7.
Ve druhém poločase jsme zahráli opravdu skvěle. Vycházeli jsme z dobré obrany a proměňovali vyložené šance. Výkon holek byl excelentní a zaslouženě zvítězily 28:10. Pochvalu zaslouží opravdu všechny.

Sokol Bělá – Házená Mělník 12:9 (6:4)
V posledním utkání jsme se konečně po dlouhé době utkali i s děvčaty z Mělníka se kterými máme velice dobrý vztah.
Vstup do utkání se nám podařil, vytvořili si vedení 5:2 a dá se napsat, že toto vedení jsme udržovali až do konce. Na obou stranách bylo k vidění mnoho neproměněných šancí a technických chyb. Moc pěkná podívaná to rozhodně nebyla. Jednalo se o naše třetí utkání a na holkách už to bylo znát. Bojovaly, ale chyběla jim síla a energie.
Střelecky i herně se dařilo Zuzce, velmi dobrý výkon předvedla v brance Eliška. Rozhodně se utkání nepovedlo trenérům Bělé, kteří předvedli ostudný výkon.

Sestava a branky Bělé: Bártová – Austová 17, Hašulová 7, Hrubá 13, Charvátová 4, Klímová, Sabolová 6, Strnadová 10, Sommerová 1, Udatná

Tradičně tým herně a střelecky táhly Zuzka a Terka, ke kterým se tentokrát přidaly Sára a Aneta. Všechny odehrály povedený turnaj. Opět dobrý výkon předvedla v obraně a v pivotu Lucka. Herně se dařilo Míše, ale bohužel neproměnila své vyložené šance. Klárka nastoupila „na zkoušku“ po dlouhém zranění, které ji stále dost limituje. Ale máme radost, že se konečně podívala i na hřiště. Ella předvedla dobrou práci v obraně, ale v útoku neměla moc střeleckých příležitostí. Dobrý výkon předvedla Iza. Pevně doufáme, že ji tento turnaj povzbudí i do těch dalších. Po nepříliš povedeném úvodním utkání v těch ostatních skvěle chytala v brance Eliška.

Z turnaje odjíždíme po třech výhrách velice spokojení. Naše hra nebyla úplně ideální, ale holky hrají naplno a s maximálním nasazením i když se něco nepovede nebo se nedaří. Budeme se snažit opakovat náš výkon z utkání s Poděbrady, které se nám herně opravdu moc povedlo.
Po ostudném „výkonu“ našeho trenérského dua v posledním utkání jsme se rozhodli na závěrečné dva turnaje pro několik změn. Tak doufáme, že budou ku prospěchu a pomůžou k hernímu rozvoji všech holek.

Na závěr chceme poděkovat. Nejprve bělským divákům, kteří nás v průběhu celého turnaje nepřetržitě podporovali a vytvořili skvělou kulisu. Také děkujeme soupeřkám za férovou hru a předvedené výkony. Děkujeme rozhodčím za bezproblémové řízení utkání a pořadatelům za pěkný turnaj.

Další turnaj nás čeká až 2.6.2024 tentokrát v Hudlicích, kde budou našimi soupeřkami Poděbrady a Turnov.