oddíl házené

manželka: Eva Chadalíková - Matoušková, nar. 8.1.1943, učitelka
dcery: Jitka 1967, Alena 1979
vnučky: Vendula 1992, Pavlína 1995, Kristýna 1999
vzdělání: Průmyslová škola strojnická v Mladé Boleslavi ( večerní studium )
vyučen: strojní zámečník v OU Česká Lípa
koníčky: zahrada - alpínkář, od svých 50 let vášnivý rybář
úspěch v házené: na přeboru republiky v roce 1958 v Nových Zámkách na Slovensku bylo družstvo mladších dorostenců 2. Za Bratislavou

Miloslav Chadalík se narodil 20. 3. 1942 ve Slaném. Svého tátu nikdy nepoznal, protože ještě než se narodil, otce zatklo gestapo a 6. 10. 1942 zemřel v koncentračním táboře Mauthausen. Matka se pak odstěhovala s Milanem i starší sestrou, zpět do svého domova – Bělé pod Bezdězem. Zde Milan prožil své dětství a mládí a Bělou p.B. nadevše miloval.
Základní školu absolvoval v Bělé, jeho spolužáci byly Jarda Malý, Eva Lešerová, Marie Jiránková. Měl rád pana učitele Grolmuse, Lauermana a pana učitele na kreslení Jaroslava Műllera. Vyrůstal na Nové čtvrti, nejdříve v ulici Křížová, později v Jiráskově ulici. Mezi jeho největší kamarády v dětství patřili Karel a Honza Urbanovi.
Sportoval všestranně - fotbal, hokej, stolní tenis. Jeho největší láskou však byla házená. V mládežnických celcích býval základním kamenem kolektivní hry, angažoval se ve vedení tréninků a to jak v Dukle, tak krátce po příchodu z vojny i zde u nás v Bělé p. B. Ukončení jeho činnosti v našem oddíle v roce 1965 znamenalo i velkou ztrátu pro kolektiv. Byl velmi dobrý střelec, který ovládal několik druhů střelby. Především to byla střelba ze stoje vrchní, uměl perfektně „výklon“ a nescházel mu ani „podstřel“! V utkáních druhé ligy v době odchodu do Liberce v roce 1965, byl i nejlepší střelec této skupiny!
Vojenskou základní službu absolvoval v Janovicích nad Úhlavou jako tankista. Zde také hrál 2. ligu házené za Duklu Janovice spolu s Jardou Malým, Zdeněk Špringl, Jaroslav Ragin, Milan Kulda v roce 1961 – 1963.
Po vyučení a po vojně pracoval ve Stavostroji v Bělé pod Bezdězem.
Z rodinných důvodů se v roce 1965 odstěhoval do Liberce, kde hrál několik let za Lokomotivu Liberec (spoluhráči Jan Škoda, František Kučera, Novotný Miroslav, Krebs Jiří). Pro cévní onemocnění dolních končetin, musel v roce 1968 přestat s velkou lítostí s aktivní házenou.
V Liberci pracoval nejdříve jako seřizovač, později jako mistr na velké vstřikovně v Plastimatu. V Liberci také postavil dům, ale stále ho to táhlo do Bělé. Koupil si zde s manželkou chatu a těšil se, že v ní bude v důchodu od jara do podzimu, že bude chodit do lesa na houby a rybařit. Když jezdil do Bělé, vždy se těšil, že se setká s panem Kamlerem, kterého si velmi vážil, Honzou a Karlem Urbanovými, Jardou Malým i ostatními, neboť měl kamarádů opravdu hodně.
Bohužel se důchodu nedožil, nečekaně 2. 4. 2003 zemřel. Letos by mu bylo 65 let..

První vydání medailonku: 22.3.2007 - autor Jiří Bartoň

S družstvem Dukla Janovice v závěru turnaje O pohár Máchova kraje jako vítězové! Milan v předklonu první zleva, další „běláci“ Jarda Malý a Zděnek ŠpringelZlatá éra „bělské“ házené: zleva stojí Karel Urban, Milan Kulda, Miroslav Šťastný, Josef Němec a Jiří Bartoň, v pokleku: „Pšenka“ Láďa Ječný, Jaroslav Malý, Jiří Kudrnáč, Zdeněk Čtvrtník a Milan Chadalík. Lehce ležící Miller František.