oddíl házené

Sokol Bělá / oddíl / články / Odešel kamarád – házenkář Ivan Zajac /15.6.1959 – 5.11.2017/

téma: oddíl | autor: Sekretář | datum: neděle 5.11.2017 | zobrazeno: 243x

Odešel kamarád – házenkář Ivan Zajac /15.6.1959 – 5.11.2017/

Ivan Zajac

Smutná zpráva pokazila dnešní den, po delší nemoci zemřel Ivan Zajac, kamarád, kterého jsem znal od dětských let. Proto si dovolím jen pár vět o jeho sportovním životě.
Ivan vyrůstal v Bělé pod Bezdězem, spolu jsme začínali hrát házenou v rámci náborové akce Novinářský kalamář, byl talent od první chvíle, v dorosteneckém věku hrál i v pražské Slavii. Tam patřil k nejlepším a byl i v širším výběru ČSSR. V r. 1978 rukoval na vojnu, na výběr do Písku, byl vybrán a dva roky hrál v Dukle Cheb. Po vojně se vrátil do Bělé,založil rodinu a  byl tahounem družstva mužů několik let. Po skončení činnosti trénoval jak žáky, tak i družstvo mužů.
Kdo Ivana znal, jistě si vzpomene, že nezkazil žádnou srandu, kdo zažil s ním zájezdy s házenou po vlasti české, ale i třeba do bývalé NDR, dá mi za pravdu.
Čest jeho památce!!!

Franta Šindelář

Každé pondělí od 16:30 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin probíhá v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Houserová Lucie (28)

Čadil Martin (22)