oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / Dorostenci zakončili sezónu porážkou v Úvalech

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: neděle 13.5.2018 | zobrazeno: 486x

Dorostenci zakončili sezónu porážkou v Úvalech

SOKOL ÚVALY - SOKOL BĚLÁ 30:26 ( 18:15 )

Podrobnosti z utkání >>> ZDE.

Poslední utkání letošního ročníku II.ligy STD jsme odehráli v Úvalech. Domácí se pohybují v horní polovině tabulky, v podzimním utkání jsme doma prohráli 27:34. Letos snad prvně se mi sešla na venkovní utkání taková sestava, za těchto okolností jsme jeli do Úval s pokorou, ale vyhrát.

Už v 8.minutě jsem musel brát time - out. Hráči hodili za hlavu předzápasovou přípravu a dostávali jsme góly jako přes kopírák po clonách pivota a překřížení spojek. Bohužel do konce prvního poločasu jsme obranu nezvedli. Naivně jsme se nechávali zablokovat pivotem, nebo se nám kombinace dařilo ubránit jen za cenu sedmimetrových hodů, kterých Úvaly házely za 1.poločas celkem pět. Nás drželi ve hře střelci Humpola se Sojkou.

Do druhé půle jsme do obrany střídali silové hráče Piešťanského s Brisudou, za které do útoku naskakovali Humpola se Stanevem. Obrana fungovala velmi dobře, bohužel nás srážely laciné góly z křídel. Ve 49.minutě jsme po gólu Humpoly otáčeli na 24:25 a věřil jsem, že to dotáhneme do vítězného konce. V následujících sedmi minutách se nám povedlo několikrát ubránit postupný útok domácích, ale Úvalům se rozchytal brankář. Postupně jsme zahodili 4 náskoky ze šestky ( proskok, uvolnění 1 na 1 ). V 57.minutě Úvaly otáčely na 27:26 a stále bylo o co hrát. Koncovku jsme vůbec nezvládli, hráči už byli hodně v křeči a Sojka ještě v závěru z frustrace oplácel a dostal červenou kartu. Závěrečnou desetiminutovku jsme prohráli 6:1 a utkání celkově 30:26.

Obě družstva hrála postupný útok, s trochou nadsázky by se dalo říct, že nás porazila úvalská křídla, která ze 14 náskoků proměnila 12 ! Ta naše naopak spojky vůbec nedostaly do hry, stejně jako pivoty. V prvním poločase jsme špatně bránili, ve druhé půli chlapi přidali na důrazu a dařilo se jim ubránit oběhy, seběhy, záběhy, clony.... Tentokrát se moc nedařilo brankářům, kteří měli jen 12 zákroků ze 42 střel.
Porážku jsme těžce kousali, v závěru jsme to měli na ruce, stačilo jen proměnit některou ze šancí a odskočit na rozdíl více než jednoho gólu.
Domácím gratuluji k výhře, pro nás tímto utkáním skončila letošní sezóna. Více slov až v hodnocení po skončení druhé ligy STD, která se ještě hraje do konce května.

S dopravou mi pomohli Luděk Bernard a Tomáš Piešťanský, díky.

Info pro hráče

Do konce května pokračují tréninky v normálním režimu, od června budeme chodit na koupák trénovat plážovku. Počítejte i s hraním za muže v IRL ( 3 zápasy ).

Poslední výhoz - rozlučka se sezónou bude v první polovině června za halou, to se ještě domluvíme.

Plážovka - družstvo Zajdovi koně, startovné 300,- za náramek zaplatili: A.Piešťanský, Bernard, Sucharda, Coufal, J.Piešťanský, Brisuda, Vaněk.

pondělí 21.1.2019 | autor: Švícko

starší dorost - Čtvrtek 24.1. - 18:00 - přípravné utkání STD/Muži Bělá x AŠ Ml.Boleslav

aktuální výsledky

Smejkal Jiří (23)