oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / Dorostenci v závěru otočili utkání s Vršovicemi a zvítězili 28:24

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: středa 9.5.2018 | zobrazeno: 316x

Dorostenci v závěru otočili utkání s Vršovicemi a zvítězili 28:24

SOKOL BĚLÁ - LOKO VRŠOVICE 28:24 ( 10:15 )

Podrobnosti z utkání najdete >>> ZDE.

Ve 25.kole II.ligy jsme v posledním domácím utkání letošní sezóny přivítali pražskou Lokomotivu Vršovice. Soupeř se pohybuje v tabulce pod námi, v podzimním utkání jsme v Praze zvítězili 22:24.
S domácím publikem jsme se chtěli rozloučit dobrým výkonem a výhrou, protože sezónu zakončíme v Úvalech a tam nás nečeká vůbec nic lehkého.

Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně. Po úvodním oťukávání Vršovice šňůrou šesti branek odskočily na 6:12 v 21.minutě. Hráči působili hrozně odevzdaně, bez důrazu a sebeobětování v obraně, v útoku absolutně bez pohybu a bez spolupráce. V závěru 1.půle hráči trochu přidali v obraně, dostávali Vršovice do pasivity, ale trápila nás střelba a obdržené laciné góly z křídel.  Když k tomu přičtu i sérii neproměněných šancí, tak poločasové skóre 10:15 pro nás bylo ještě milosrdné. Pohled do statistik byl na omdlení. Střelba 30/10, zákroky brankářů 22/7, neproměněných 6 náskoků ze šestky.

Hráči byli hodně dole, bylo potřeba udělat trochu bugr a pojmenovat chyby. Hosté hráli na hranicích svých možností, problém byl jen a jen v nás.

V úvodu druhé půle se obraz hry moc nezměnil. Nám nechyběla snaha v obraně, kterou jsme změnili na 1x5 s vysunutým Vaňkem, ale srážela nás špatná koncovka, v útoku to hodně drhlo. Ve 45.minutě Vršovice stále držely bezpečný náskok 17:22 a v tu chvíli by si na nás nikdo nevsadil ani korunu. Do závěrečné patnáctiminutovky jsme se rozhodli posunout Humpolu na pravou spojku k Suchardovi a to se ukázalo jako rozhodující. Lukáš hráče vyhecoval sérií těžkých zákroků a v 51.minutě to bylo už jen 21:24. Do konce utkání stříleli branky už jen Sucharda s Humpolou, Lukáš se v brankovišti "zbláznil" a obrat jsme dokonali. Po 60 minutách z toho byla výhra 28:24.

Hráčům tímto děkuji, že se v závěru zmáčkli a výhrou a bojovností se rozloučili s domácími diváky, kteří to po utkání náležitě ocenili.
Střelecky to odtáhli Sucharda s Humpolou, v obraně bych chtěl vyzdvihnout všechny chlapy, ale tentokrát obzvláště Staneva. Bylo to utkání rozdílných poločasů, o čemž vypovídají i statistiky.

Střelba 1.poločas 30/10 x 2.poločas 24/18, zákroky brankářů 1.poločas 22/7 x 2.poločas 30/21.

Sportovně musím uznat, že jsme byli 2/3 utkání horší. O naší výhře rozhodlo závěrečných 15 minut, které jsem vyhráli 11:3. Tak aspoň, že jsme na tom dobře kondičně :o) .

Sezónu zakončíme v sobotu 12.5. v Úvalech.

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

HC TJ Náchod