oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 22.kolo II.ligy STD: ELP Jablonec - Sokol Bělá 35:37 ( 16:20 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: středa 18.4.2018 | zobrazeno: 303x

22.kolo II.ligy STD: ELP Jablonec - Sokol Bělá 35:37 ( 16:20 )

Ve 22.kole II.ligy STD jsem hráli v Jablonci nad Nisou. Domácí jsou na chvostu tabulky bez zisku bodu, v podzimním utkání jsme doma zvítězili 37:25 . Chtěli jsme získat v Jablonci 2 body jako doposud všichni naši soupeři a navázat na dobrý výkon z Ledče. Po třítýdenní pauze jsem z různých důvodu nemohl počítat s hostujícími hráči, na marodce byl Šídlo a do 28.4. nebude k dispozici Brisuda. Naopak se po operaci ruky vrátil do sestavy Humpola, který je stále ještě v rehabilitaci, ale v útoku už ho téměř nic neomezuje. Druhý brankář Coufal šel do útoku a prvně s námi nastoupil Šturma, který se postupně adaptuje z národní házené. Piešťanský se přesunul do pivota, Humpola chodil v obraně na křídlo.

V úvodních minutách se nám povedlo mírně odskočit na 4:7 v 8.minutě, tento náskok se nám dařilo držet až do 45.minuty. Od začátku nefungovaly obrany a nějak extra se nedařilo ani brankářům obou týmů. Obě družstva se snažila hrát rychle a bez přípavy střílet. Díky špatným obranám skóre rychle narůstalo. Jablonec točil široký kádr, my jsme to táhli v základní sestavě. Piešťanský rozbíhal rychlý útok, na postavenou obranu byl k neudržení Humpola. Bohužel jsme dostávali laciné góly z křídel a nedařilo se nám vytvořit bezpečný náskok. Od 38.minuty dostal Humpola osobního strážce a Jablonec během deseti minut srovnal na 29:29 ve 48.minutě. I přes velká okna v domácí obraně kluci nechtěli chodit do soubojů za cenu inkasovaných ran a stříleli z nepřipravených pozic. Loukotka se prohodil s Piešťanským, Adam to na spojce dokázal urvat na sílu 1 na 1 a v 52.minutě zvyšoval na 30:32. Lukáš měl v závěru nezvykle dlouhou sérii více než deseti střel bez zákroku a drama to bylo až do poslední minuty. Domácí udělali v závěru několik technických chyb, které dokázali Humpola s Piešťanským potrestat góly z rychlého útoku a výhru jsme nakonec se štěstím uhájili.

Vítězství nepřeceňuji, takhle špatný výkon v obraně, jako jsme předvedli my, jsem ve II.lize staršího dorostu ještě neviděl. Citelně nám v obraně chyběly "hradby" Brisuda s Vaňkem, v útoku naštěstí předvedl mimořádný výkon Humpola, který vstřelil 20 gólů. Minimálně 25 sprintů do rychlého protiútoku naběhal Piešťanský, který jediný snesl přísnější měřítko v obraně, ale sám na vše nestačil. V závěru se hráči zmáčkli, nechali na hřišti zbytek sil a urvali 2 body. Jablonec v závěrečné patnáctiminutovce vycítil velkou šanci na první body a chybělo opravdu málo.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

S dopravou mi pomohl Luděk Bernard, děkuji pěkně.

Další utkání II.ligy hrajeme 21.4. doma s Náchodem.

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

HC TJ Náchod