TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené | starší dorost

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / starší dorost / články / Starší dorost po 5.kole II.ligy

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: středa 11.10.2017 | zobrazeno: 602x

Starší dorost po 5.kole II.ligy

II.liga STD Bělá - Ledeč 


Následující víkend nás podle rozpisu soutěže čeká první pauza v dlouhé podzimní části. Vstup do soutěže nám dost zkomplikovala velká marodka. Hned v 1.kole se zranili Sucharda a Heřmanovský, na 2.zápas do Chodova jsme odjížděli bez hráče na střídání s druhým brankářem v poli a jen s cílem vyhnout se pokutě za nenastoupení k utkání. Ve 3.kole chyběl brankář Vítek a brali jsme těsně 2 body za výhru o jeden gól. K dispozici nebyli ani hostující hráči z Jičína. Ve 4.kole se povedlo dát dohromady silnou sestavu, bohužel na některých bylo znát tréninkové manko, kazili činnosti, které normálně zvládají automaticky. Ve třetím domácím utkání jsme přivítali Ledeč nad Sázavou a chtěli jsme se výhrou usadit v klidném středu tabulky, což se nám přesvědčivě povedlo.1.kolo: Sokol Bělá - Liberec 22:32 ( 11:11 )
Po vyrovnaném 1.poločase jsme ve druhé půli totálně odešli střelecky. Hostující brankář nám pochytal i ty nejvyloženější šance. Konečný výsledek 22:32 neodpovídal dění na hřišti, což sportovně uznali i hosté z Liberce. V tomto utkání se bohužel zranili Sucharda a Heřmanovský.

 

2.kolo: Chodov - Sokol Bělá 31:24 ( 13:16 )
Toto utkání ovlivnila velká marodka. Na zápas jsme jeli v osmi lidech se druhým brankářem na spojce. Chyběla většina základní sestavy ( Humpola, Sucharda, Vaněk, Sojka, Stach, Heřmanovský, Baičev ), za těchto okolností jsme "jen" chtěli nastoupit k utkání a rozložit síly na 60 minut. Chodov byl k poražení, ale ve druhé půli nám už začaly docházet síly a soupeřovu branku dokázali ohrozit maximálně 2 hráči, které si domácí bez problémů pohlídali.

 

3.kolo: Sokol Bělá - Sezimovo Ústí 31:30 ( 15:13 )
Sestavu jsem dával dohromady ještě pár hodin před zápasem, hodně hráčů bylo stále na marodce. Půlka družstva nastoupila s nachlazením, na některých to bylo hodně znát, chyběla síla a "drajf". Citelně chyběl brankář Vítek, kluci jsou na něho fixovaní do rychlého protiútoku. Kuba Coufal se s tím popral statečně, měl těžké zákroky. Střelecky utkání odtáhli Humpola se Stachem, kteří dali dohromady 20 gólů. Opět jsme dělali naivní chyby v obraně, nedali jsme i dost šancí. I přes nejtěsnější rozdíl jsme měli závěr utkání pod kontrolou.

 

4.kolo: Dvůr Králové - Sokol Bělá 21:17 ( 11:9 )

Pomalu se nám vyprázdnila marodka, po zranění se do sestavy vrátili Vítek a Sucharda, prvně s námi letos byli hrát "kluci z Jičína" Sojka a Vaněk. Domácím se vstup do soutěže vydařil, dokázali porazit Úvaly a vyhrát ve Zruči n.S. s Kutnou Horou. My jsme v této sestavě jeli do Dvora s pokorou, ale vyhrát.

Vstup do utkání se nám vydařil, v 10.minutě jsme vedli 1:4. Dvůr během 9 minut otočil na 8:5 v 19.minutě a nejtěsnější rozdíl se nám dařilo držet až do 52.minuty ( 16:15 ). V 56.minutě vedli domácí už 19:16, šli jsme do rizika s osobní obranou, ale už to byla spíše křeč než reálný pokus o obrat v utkání. Dvůr bral 2 body za zaslouženou výhru 21:17.

Domácí hráli "dvorskou házenou", na kterou jsme byli zvyklí před lety s muži. Dobrá, důrazná obrana, podpořená bezchybným brankářem s poctivým postupným útokem. I přesto bylo v našich silách zvítězit ! Rozhodčí pustili tvrdou hru, většina se s tím nedokázala poprat. Když neberu pivoty, tak jen Sojka s Humpolou byli ochotni jít do souboje za cenu inkasovaných ran. Pravá strana vůbec nehrozila, křídla se bohužel chytla až v závěrečných minutách. Důležitým faktorem byla také herní nekázeň při přesilovkách, kdy křidla měla úhel na spojku, ale nedostala nahrávku od střední spojky. Ve druhé půli jsme dobře bránili, za cenu střídání do útoku a okleštění druhé vlny chodila do obrany sestava silových hráčů ( Piešťanský, Brisuda, Vaněk ). Domácí jsme dostávali často do pasivity, bohužel útočná hra byla špatná. Chyběla pestrost, hrozba na pravé spojce a udělali jsme i několik technických chyb v rychlém přechodu ( špatná přihrávka, nechycená přihrávka od brankaře ). Bohužel nemám lidi na psaní statistik, ale úspěšnost střelby u některých hráčů byla hodně nízko. Naopak Vítek byl opět bezchybný, držel nás ve hře do závěrečných minut.

 

5.kolo: Sokol Bělá - Ledeč n.S. 36:27 ( 22:14 )

Ledeč nastoupila k utkání jen s jedním hráčem na střídání, my jsme měli k dispozici kompletní kádr. Tentokrát jsem pošetřil hostujicí kluky z Lovosic na jejich nedělní zápas I.ligy STD s Plzní.

Úvod utkání byl vyrovnaný, zhruba od 10.minuty jsme si začali hlavně výborným útokem tvořit náskok. K neudržení byl na levé spojce Michal Sojka, jehož rány patřily do kategorie nechytatelných. Poločasový rozdíl ve skóre byl osm branek v náš prospěch. Kluky to táhlo do útoku, nedokázali držet disciplínu v obraně. Dále jsem jim o přestávce kladl na srdce, aby si zkusili kombinace v útoku. Kuba Humpola měl za úkol na rozehrávce více rozdávat balóny spojkám, což se mu ve druhém poločase celkem dařilo. V brance dostal příležitost na 20 minut druhé půle Kuba Coufal a utkání jsme bez problému dotáhli do vítězného konce.

Pochvala za útok, velká nespokojenost byla s obranou. Střelecky nás drželi Sojka s Humpolou, výborný individuální výkon předvedl Stanev na rozehrávce.

 

 

 

Pauzu využijeme k dolečení zranění u některých hráčů a hlavním tématem bude trénink obrany. Tam máme velké rezervy, družstvo je stavěné hodně útočně, ale zvlástě v posledním zápase s Ledčí byla obrana tragická. Kluci nemají disciplínu, táhne je to pořád do útoku a často dostáváme velmi laciné góly. Příležitostně slíbil výpomoc s tréninkem obrany Vl.Hrubý, snažím se do obranné činnosti vložit i některé prvky od hráčů z Lovosic. V plánu máme udělat  tréninky se zaměřením na hru pivotů ( Vl.Hrubý ), kdo by chtěl přiložit ruku k dílu ( trénink se zaměřením na hru křídel, spojek, útočné kombinace ) nebojte se ozvat !

O víkendu nastoupí starší dorostenci v regionální lize za muže ( 14.10. ČL - B ). Hrát se bude v České Lípě na venkovním antukovém hřišti a měla by to být pro všechny dostatečná motivace v tréninku, abychom se do tří let vrátili do II.ligy mužů.

 

V soutěži pokračujeme 21.10. předehrávaným zápasem 15.kola ve Strakonicích.

 

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

3.11.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

34

2LZČ

HC TJ Náchod

Náchod

24

27.10.

1. HK Dvůr Králové

Dvůr Králové

26

2LZČ

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

21

13.10.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

25

2LZČ

TJ Lokomotiva Vršovice

Loko Vršovice

22

příští utkání

25.11.

1. HC Pardubice

Pardubice

9.kolo

13:30

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

2LZČ

1.12.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

10.kolo

17:00

TJ Sokol Úvaly

Úvaly

2LZČ

9.12.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Havl. Brod

11.kolo

16:00

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

2LZČ

oslavenci

1.11.

Houserová Lucie (29)

6.11.

Čadil Martin (23)

11.11.

Stach Petr (41)

18.11.

Kodriková Vendula (16)

19.11.

Nauš Radek (21)

21.11.

Piešťanský Jakub (22)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synFS webTom Bohemia CrystalProcházka-Tošovský - voda, topení, plynStředočeský krajSPS servis a programování strojůPetr Vrabec - dopravní službyHummel-kluby.czČeská obec sokolskápivovar ROHOZECStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemJUDr. Jiří CehákVladislav Peška - klempířBc. Hana DufkováRadim Vaněk - klempířMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková