Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá - Sokol Úvaly 20:27 (9:15)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: pátek 13.5.2016 | zobrazeno: 1385x

STD 2. liga: Sokol Bělá - Sokol Úvaly 20:27 (9:15)

V 21. kole II. ligy staršího dorostu jsme přivítali v městské sportovní hale tým Sokola Úvaly, který se nacházel na 1. místě tabulky se ziskem 32 bodů. Do utkání jsme nastoupili v kompletní sestavě, pouze Sucharda nebyl úplně stoprocentní. Tým zároveň doplnili mladší dorostenci Humpola, Coufal, Stanev, Kubiš, Bernard a Loukotka.

Úvod utkání se nám celkem povedl především v obraně, když se nám dařilo ubránit pivota soupeře. Bohužel v útoku tomu tak již nebylo, nepodařilo se nám vytvořit si náskok, a v 7. minutě tak byl stav 4:4. Následovala však desetiminutovka, ve které jsme se nedokázali střelecky prosadit vůbec a soupeř odskočil šňůrou 5ti branek na 4:9. I přes veškerou snahu jsme toto vedení do poločasu nedokázali snížit. Zkušený soupeř hrál naopak v útoku trpělivě a své šance skoro stoprocentně využíval. Nám se první poločas střelecky vůbec nepovedl (střelba 33%, brankář zákroky 27%).

Ve druhém poločase jsme chtěli hlavně zlepšit střelbu, protože naše koncovka byla opravdu žalostná. To se nám podařilo jen částečně, protože jsme stále neproměnili mnoho šancí. Podařilo se nám ale zlepšit obranu, za kterou se rozchytal brankář Coufal a tak jsme postupně odmazávali vedení soupeře až na 18:21 v 52. minutě. Bohužel jsme v tomto čase neproměnili sedmimetrový hod a následně nás soupeř potrestal v útoku, čímž zvýšil své vedení na 18:23. V samotném závěru utkání jsme hráli na maximální riziko, ale zakončovali jsme většinou z nepřipravených pozic, což vedlo k tomu, že jsme v posledních 5ti minutách 6krát netrefili branku. Naší nepřesné střelby soupeř využil a zvýšil své vedení na konečných 20:27.

Hráči Úval zvítězili naprosto zaslouženě, když hráli trpělivě v obraně, za kterou chytal velice dobře brankář Ditz. V útoku velice dobře spolupracovali spojky Budiš, Bossanyi a Najman s pivotem Pokorným, což nám dělalo nemalé potíže.

V našem dresu můžeme pochválit pouze brankáře Coufala, který potvrdil dobrou formu z posledních utkání a náš tým ve druhém poločase podržel několika zákroky. Zbytku týmu se utkání moc nepovedlo. Střídali jsme dobré okamžiky se špatnými v obraně. V útoku se tentokrát nedokázal více prosadit nikdo. Zklamala opět křídla (střelba 9/2) a tentokrát i spojky (střelba 40/11). Navíc Sucharda si obnovil zranění palce a v této sezóně již dohrál, protože má ruku v sádře.

V posledním kole jedeme do Třeboně, a pokud chceme poskočit na deváté místo, tak musíme zvítězit. Třeboň je určitě silný soupeř, ale rozhodně není neporazitelný. Doufáme, že se naši hráči budou chtít rozloučit se sezónou dobrým výkonem a v Třeboni zvítězíme.