Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá – 1. HC Pardubice 32:28 (16:13)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: pondělí 18.4.2016 | zobrazeno: 1486x

STD 2. liga: Sokol Bělá – 1. HC Pardubice 32:28 (16:13)

V 18. kole II. ligy jsme v domácím prostředí přivítali vedoucí celek tabulky 1. HC Pardubice, který doposud získal 28 bodů. Do utkání jsme nastupovali s cílem odčinit nepodařené utkání v Novém Veselí, zabojovat a pokusit se bodovat. Tušili jsme, že to bude velice těžký úkol, protože v podzimním utkání v Pardubicích jsme utrpěli debakl 31:12! Opět jsme do utkání nenastoupili v kompletní sestavě, když tentokrát chyběl Nigrín. Tým zároveň doplnili mladší dorostenci Vítek, Humpola, Stanev, Brisuda, Bernard, Šídlo a Loukotka.

Úvod utkání byl vyrovnaný až do 10. minuty (4:4). Snažili jsme se poctivě bránit, v útoku co nejméně chybovat a tím nepouštět soupeře do rychlého protiútoku, protože to je jeho nejsilnější zbraň. Do 17. minuty jsme si vypracovali vedení 8:5 a tím poměrně zaskočili soupeře, který reagoval time-outem. Bohužel jsme následně polevili v obraně, čehož soupeř využil a srovnal na 9:9. Po domluvě hráčům jsme zpřesnili střelbu a začali opět lépe bránit a díky tomu jsme do poločasu opět vedli rozdílem tří branek 16:13.

Vstup do druhého poločasu začal náporem hráčů Pardubic, kteří v útoku zrychlili hru a zlepšili pohyb v obraně, čímž nás donutili střílet z nepřipravených pozic. Do 39. minuty se hostím podařilo snížit na 19:18 a začínalo se prakticky od začátku. Trochu topornou hru v útoku jsme zkusili oživit Humpolou a tento záměr se nadmíru povedl, protože během následujících 10ti minut vstřelil 5 branek a významně se tak podílel na vybudování rozhodujícího náskoku pro závěr utkání. V 50. minutě na ukazateli svítil stav 27:21. Soupeř se pokusil závěr zdramatizovat osobní obranou na Suchardu a Humpolu, což se mu podařilo, a v 55. minutě snižoval Hasman na 29:27. Ovšem v závěrečných minutách to na sebe vzal Šulc, dvěma brankami z křídla odrazil nápor soupeře a mohli jsme tak oslavovat cenné dva body za vítězství 32:28!

V dresu hostí se střelecky dokázal prosadit Knoll. Dobrý výkon předvedl jak v obraně, tak v útoku pivot Joudal.

V našem dresu zazářil Humpola, který se dokázal jako jeden z mála prosadit jeden na jednoho a vstřelil 12 branek. Střelbou z dálky se prosadil Sucharda, který ale na 7 branek potřeboval 21 střel. Tradičně skvěle pracoval v obraně Macoun, který přidal i dvě branky v útoku. Za druhý poločas zaslouží pochvalu křídla Šulc a Kočí, kteří vstřelili v závěru utkání veledůležité branky. Opět se nedařilo Hamšíkovi, který nemůže stále najít podzimní formu. Za poměrně dobrou obranou zachytal opět velice dobře brankář Maršálek, který má celé jaro skvělou formu. Celý tým zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon. Všichni hráči bojovali a byla na nich vidět chuť zvítězit, což se nakonec podařilo. Tentokrát jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězili.

Divákům děkujeme za podporu v hledišti a tajně doufáme, že nás podpoří i tuto sobotu, kdy v městské sportovní hale přivítáme tým Sokol Šťáhlavy!!!

Děkujeme i hrstce dobrovolníků z řad funkcionářů, kteří zajistili u stolku celý sobotní program, poděkování zaslouží i Jirka Šídlo, který nám vyfotil přiložené fotografie.