oddíl házené | st. dorost

Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá - Jiskra Třeboň 25:30 (10:11)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: středa 16.12.2015 | zobrazeno: 2084x

STD 2. liga: Sokol Bělá - Jiskra Třeboň 25:30 (10:11)

V neděli 13. 12. jsme v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem přivítali osmý celek druholigové tabulky, Jiskru Třeboň. Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že hrajeme prakticky o čtyři body a v případě výhry bychom snížili odstup na umístění v tabulce zajišťující záchranu.

Do utkání jsme nastupovali bez Pekaře (reprezentační sraz) a Loukotky (nemoc).

Již úvod utkání nám potvrdil naše předpoklady, když hru Třeboně tvořili hráči Neužil, Zůbek a urostlý Zahradník. Navíc soupeř hned od začátku osobně bránil Hamšíka, což nám hlavně v úvodu utkání dělalo značné problémy. Po celý první poločas byl stav utkání vyrovnaný, což byl důsledek hlavně naší neschopnosti proměnit vyložené šance. Vycházeli jsme z pozorné obrany, za kterou chytal velice dobře brankář Maršálek. Bohužel jsme jen za první poločas neproměnili šest trháků a několik dalších náskoků z brankoviště. Brankář Třeboně nás přiváděl doslova k zoufalství. Nad vodou nás držel pouze Humpola, který jako jediný své šance proměňoval a v prvním dějství vstřelil šest branek.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem pokračovat ve své hře s tím, že k vítězství bude stačit proměňovat vyložené šance a stále pozorně bránit. Bohužel jsme udělali pravý opak. Jen těžko jsme si připravovali šance a naše obrana prakticky přestala existovat. Ve 43. minutě byl stav utkání 13:20 a o výsledku se zdálo být rozhodnuto, protože všichni při tom zmaru, včetně mě, rezignovali na sebemenší odpor a chtěli tu ostudu co nejrychleji dohrát do konce. Šanci tak dostali hráči, kteří se do té doby na hřišti neukázali a ti hru překvapivě hodně oživili. Obraně pomohl Piešťanský, v útoku se náramně dařilo Bernardovi. V 55. minutě se nám ještě podařilo snížit na 24:27 a zjistili jsme, že by to mohlo ještě jít. Bohužel jsme si neodpustili několik chyb v obraně, které soupeř využil a v poklidu dovedl utkání do vítězného konce.

Musíme přiznat, že soupeř zvítězil zaslouženě, když trochu šťastně ustál náš tlak v prvním poločase a ve druhém nás už jednoznačně přehrál. I když jsme dobře věděli o stylu hry soupeře, tak jsme se s ním nedokázali vyrovnat. Trio hráčů Zůbek, Zahradník a Neužil vstřelilo 24 branek! Skvěle také zachytal i jejich brankář.

Náš výkon byl pro mě velikým zklamáním. Jediný, kdo odehrál kvalitní utkání, byl Humpola, který bohužel na vše sám nestačil. Solidní výkon předvedl i brankář Maršálek, který za ještě fungující obranou (1. poločas) chytal spolehlivě. Pochvalu zaslouží také Bernard, který proměnil všechny své brankové příležitosti.

Samotnou kapitolou je přístup hráčů Hamšíka a Macouna, kteří dorazili na toto důležité utkání ve stavu, který by jim mohl závidět i pan Kára, což bylo na jejich „výkonu“ hodně znát. K tomu nebyl v nejlepší formě ani Smejkal, který ráno před utkáním pro změnu procestoval celý okres, a tak na hřišti už ani nemohl odevzdat mnoho sil, protože skoro všechny „použil“ předchozí noc. Přístup těchto hráčům pro mě byl neskutečným zklamáním a ještě dlouho to budu „rozdýchávat“.

Po podzimní části máme na svém kontě pouhé dva body, což je pro mě zklamáním. Z tohoto důvodu budeme mít na jaře ještě velké starosti se záchranou soutěže. Doufám, že tato situace probudí naše hráče a začnou si konečně plně uvědomovat vážnost situace.