Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2.liga : Loko České Budějovice – Sokol Bělá 23:19 (13:9)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: středa 30.9.2015 | zobrazeno: 1716x

STD 2.liga : Loko České Budějovice – Sokol Bělá 23:19 (13:9)

K prvnímu druholigovému utkání v nové sezóně jsme zajížděli v sobotu 19. 9. na palubovku českobudějovické Lokomotivy. Bohužel jsme k utkání nastoupili v dosti nekompletní sestavě, když chyběli zraněný Kábrt a mladší dorostenci Humpola, Kubiš, Vítek a Piešťanský, kteří současně hráli své utkání v Liberci.

Do utkání jsme vstupovali s mírnou nervozitou, protože se jednalo o první utkání této party ve starším dorostu, navíc se soupeřem, který nám před dvěma lety uštědřil pořádný výprask (34:18). Zřejmě i díky tomu se nám hrubě nepovedl vstup do utkání. Naše obrana prakticky neexistovala, když si s námi domácí hráči dělali prakticky co chtěli. V útoku to vypadalo obdobně. Naše spojky se jen těžko prosazovaly přes pohyblivou obranu Lokomotivy, a tak velice často zakončovaly z nepřipravených pozic. Když už si naši hráči vypracovali nějakou vyloženou šanci, tak ji nedokázali proměnit. Všichni hráči se najednou začali bát vzít odpovědnost do svých rukou, hráli odevzdaně, bez bojovnosti. Za stavu 7:1 jsme si vzali time-out, ale ani rychlá domluva na hráče nezabrala, a tak skóre narůstalo až na hrozivých 12:1 ve 21. minutě. Naštěstí jsme do poločasu snížili na, v té chvíli „přijatelných“, 13:4! Takový průběh utkání neočekával asi nikdo z nás a musíme podotknout, že se jednalo o pořádnou ostudu.

Po lehké přestávkové domluvě jsme vstoupili do druhého poločasu o poznání lépe. Začali jsme alespoň bojovat, ale stále se nám nedařilo proměňovat vyložené šance. Díky naší zlepšené obraně a několika zákrokům brankáře Maršálka jsme postupně odmazávali vedení domácích, kteří najednou ztráceli půdu pod nohama. Celý druhý poločas jsme byli lepším týmem především v obraně. K tomu se střelecky začal prosazovat Nirgýn a Pekař, a tak se nám podařilo snížit v 56 minutě na 20:17 a začali pomalu pokukovat alespoň po bodu. Naneštěstí jsme neproměnili dvě vyložené šance, sporně byl vyloučen Pekař, a tak už jsme nenašli dostatek sil na konečný zvrat v utkání. Odjíždíme z Jižních Čech bez bodu po porážce 23:19.

Musíme podotknout, že domácí zvítězili naprosto zaslouženě. O naší porážce rozhodla především ostuda v prvním poločase a zoufalá úspěšnost naší střelby. Domácí tým táhl střelecky Kodl, kterému zdatně sekundoval Ketttner, pochvalu zaslouží i oba brankáři, kteří naše „střelce“ vymazali především v prvním poločase.

V našem dresu musíme pochválit Nigrýna a Smejkala, kteří měli poměrně solidní procento úspěšnosti střelby, zbytek týmu se spíše trápil. Ve druhém poločase začala alespoň částečně fungovat obrana, za kterou se rozchytal brankář Maršálek. Přesto toto utkání poukázalo na naše největší nedostatky, na kterých budeme usilovně pracovat.

Z Jihu Čech odjíždíme bohužel bez bodu, navíc s vědomím, že se tu dalo bodovat, což bylo rozhodně v našich silách. Pravděpodobně nás čekají ještě daleko těžší soupeři, kteří nás za podobný výpadek potrestají přísněji.

Utkání se hrálo ve férovém duchu před cca 25 diváky.

Chtěli bychom poděkovat městu Bělá pod Bezdězem za bezproblémovou dopravu. S dopravou a vedením utkání pomohl Josef Kočí, kterému tímto také děkujeme.