oddíl házené | mladší dorostenky

Sokol Bělá / mladší dorostenky / články / Vysoká prohra v Havlíčkově Brodě

téma: mladší dorostenky | autor: Roubik | datum: pondělí 14.5.2018 | zobrazeno: 153x

Vysoká prohra v Havlíčkově Brodě

V sobotu 12. května jsme odjeli na zápas 21. kola do Havlíčkova Brodu.

Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. V tabulce druhý Havlíčkův Brod nás doma na podzim s přehledem přehrál vysoko 11:49.I přes marodkou zužovaný tým jsme odjížděli na zápas s tím,že chceme předvést  co nejlepší výkon a pokusit se soupeře co nejvíce potrápit. To se nám ale nepovedlo. Z naší strany ne moc dobrý vstup do zápasu znamenal, že se hráčky Havlíčkova Brodu chytly otěží od samého začátku. I přes zarputilou snahu našich hráček a dobrého výkonu brankářky to ale nestačilo. Po prvním poločase jsme byly zralý „na ručník“. Pro nás velice nelichotivé skóre 26:5 po prvním půlce bylo o to horší, že jsme jeli na samé hranici sil.

Nicméně jsme do druhého poločasu šli pořád s odhodláním  bojovat a alespoň regulovat skóre. Rozjetý Brod ale ze své strany nepřipustil žádný výpadek a nadále pokračoval v destrukci našeho týmu. Obrana 1-5, kterou Havlíčkův Brod hrál celých šedesát minut, nám dělala neuvěřitelný problém v rozehrávce a u nás se začala projevovat velká únava. Zranění některých hráček znamenalo častější střídání a méně odpočinku. Přesto bylo z naší strany vidět i pár pěkných akcí. Konečně jsme začali lehce spolupracovat s pivotem a s křídly. Ani to ale nestačilo a hráčky Brodu nás přehrály vysoko 52:13.

Přestože je takový výsledek neuvěřitelným propadákem a pro mě těžkým zklamáním a návratem do reality, jedno velké plus to za mě mělo. Konečně holky fungovaly jako tým. I přesto že několikrát nechaly  brankářku v trhácích ve štychu(což si určitě nezasloužila, protože za tým bojovala celý zápas),   nenadávaly si a snažily se pomoct jedna druhé. Z toho vyplynul i první vstřelený gól v sezóně hráčky Netrvalové.Ta bojovala celý zápas a první připsaný bod byl takovou malou útěchou  jak pro ni, tak pro celý tým.  Závěrem bych chtěl říct, že za takový konečný stav určitě nikoho nechválím a ani nebudu. Je na čase stoupnout si nohama na zem, začít pořádně makat a se ctí dohrát ročník. V sobotu nás čeká na domácí půdě další nelehký soupeř z Pardubic. Věřím, že zabojujeme o první body a půjdeme do zapasu s tím, že v něm necháme maximum. Takže hlavy vzhůru a pojďme jezdit po prde..li. Protože co jsme??? Tým!!!!

Roubik

info ze zápasu zde.