oddíl házené | mladší dorostenky

Sokol Bělá / mladší dorostenky / články / 14. kolo II. ligy: TJ Sokol Bělá - SVŠ Plzeň (10:17) 16:33

téma: mladší dorostenky | autor: Roubik | datum: pondělí 5.3.2018 | zobrazeno: 234x

14. kolo II. ligy: TJ Sokol Bělá - SVŠ Plzeň (10:17) 16:33

V sobotu 3. března jsme na domácí půdě v rámci 14. kola II. Ligy mladších dorostenek přivítali tým SVŠ Plzeň.

Plzeň se pohybuje na středu tabulky  se sedmi  body.  V podzimní části jsme v Plzni prohráli 34:11. Věděli  jsme tedy, že to pro nás nebude jednoduchý zápas.

Celkem aktivní, ale přesto opatrný  vstup do zápasu nás celkem potěšil a do 7. minuty jsme drželi vyrovnaný stav 3:3. Pak ale přišel z naší strany střelecký půst. Ten  potvrdil  Plzeňskou převahu v naší obraně,  kde se nám tento zápas moc nedařilo. Přesto děvčata zabojovala a ve 22. minutě to vypadalo, že by se s výsledkem dalo něco provést. Na 9:13 snižovala Poživilová.  Ale opětovný nezdar v útoku znamenal,  že jsme první půli prohráli 10:17.

O poločase  jsme se v šatně zkoušeli vyhecovat k lepšímu výkonu a domluvili  jsme se, že začneme znovu od začátku. Gólový půst se nás přesto držel dál. Často byla vidět jen  nastřelená tyč, ale nato se nehraje.  Naše chyby v obraně nadále trestaly hráčky Plzně a i přes pěkný výkon gólmanky  Kodrikové se nám gólově vzdalovaly.  Určitě nechci hledat jen negativa, za zmínku stojí to, že se holky snaží jak v tréninku tak i v zápase. Střelecky se začala pravidelně prosazovat Tereza Beranová a Míša Lauberová,  což je určitě plus. Problém nám dělala obrana Plzně  1-5, která nám vyšachovala Anežku Vítkovou na středu. Za to ale beru plnou zodpovědnost,  protože jsem jí  špatným rozhodnutím ještě víc střelecky znevýhodnil. Chyby známe a určitě se na ně zaměříme. Pokusíme se navázat na pěkné výkony v neděli  11. března v Písku.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Všem zúčastněným moc děkuji a hlavy vzhůru!! Ono to půjde :-).  Nesmíme se jen tak lehce vzdávat.

J.R.

aktuální výsledky