oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Mužům skončila podzimní část, v regionální soutěži jsou bez bodu poslední

téma: muži | autor: Švícko | datum: pátek 3.11.2017 | zobrazeno: 571x

Mužům skončila podzimní část, v regionální soutěži jsou bez bodu poslední

Foto z utkání Bělá - Jičín C

Mužům skončila utkáním v Jičíně podzimní část soutěžního ročníku. Po šesti odehraných zápasech jsou v tabulce beznadějně poslední a situace u družstva je k zamyšlení. Zvláště poslední dva venkovní zápasy v Železném Brodě a Jičíně ukázaly aktuální stav. Družstvo odjelo na zmiňované zápasy v osmi lidech se druhým brankářem v poli. Muži jsou už půl roku bez trenéra a bohužel i bez vedoucího družstva. Sestavu dává dohromady vždycky někdo kdo má čas a kdo si vzpomene. Vrcholem všeho bylo poslední utkání v Jičíně, kdy o jeho konání hráči nevěděli ještě v sobotu dopoledne ( hrálo se v neděli od 19:00 ). Před odjezdem na zápas všech sedm nadšenců hlasovalo, jestli se vůbec za těchto okolností má cenu vypravit.

O trénování a kluky něco naučit nemá nikdo zájem, slyšet je jenom kritika, nebo argumenty, že si s nima nikdo nechce dělat ostudu. Na druhou stranu chybí větší zápal a ambice většině hráčů, což nám předvedli odchozeným domácím mistrákem s Českou Lípou. Bohužel na to doplácejí starší dorostenci, kteří trénují společně s muži. Místo aby je společné tréninky někam posouvaly, tak to má úplně opačný efekt. Dobré srovnání je na zápasech s Českou Lípou, která nás momentálně dokáže porazit kdy si vzpomene a to ještě v loňské sezóně neplatilo.

Bohužel citelně chybí hráči střední generace, kteří z různých důvodu skončili. Hra stojí na Kubíčkovi a hráčích nad 40 let, občas nám pomůže Hofta, který hostuje v Mladé Boleslavi. Hodně nadějí vkládáme do silného ročníku 2000, který je letos prvním rokem ve starším dorostu.

Výsledky a statistiky regionální ligy mužů 2017/2018 najdete ZDE

aktuální výsledky