oddíl házené | mladší dorost

2  Jeníček Daniel, 3x Šimon Ondřej, Ginter Ondřej

Č  Šimon Ondřej

komentář k utkání

Sobotní sportovní program v hale za Sokolovnou pokračoval utkáním II.ligy mladšího dorostu. Ve 20.kole jsme hostili ve středočeském derby Kutnou Horu. Podzimní zápas jsme ve Zruči n.S., kde má dorost Kutné Hory dočasný azyl, vyhráli 32:36. Kutná Hora přijela v oslabené sestavě, chyběli hostující hráči z Dukly, ale v sestavě byl nejlepší střelec ligy Procházka. Chtěli jsme potvrdit 2 body z Ústí n.L. a souboj o konečné druhé místo mít ve vlastních rukou.

Hosté přijeli jen s jedním hráčem na střídání, taktika byla jasná. Hrát maximalně rychle 1., 2. vlnu, rychle rozehrávat po obdržené brance a "bušit" do soupeře, aby mu během druhého poločasu došly síly.

Od začátku se hrálo hodně útočně a padalo dost gólů. Nám se dařilo držet se předzápasových předsevzetí, v 10.minutě byl stav 11:5, v 19. zvyšoval Brisuda už na 16:11. Dávali jsme jednoduché góly z rychlého útoku, na postavenou obranu se dokázali prosadit hlavně Humpola se Sojkou.

Do druhé půle jsme vstoupili velmi vlažně, čehož Kutná Hora dokázala využít. V 37.minutě snižoval Procházka na 25:22 a hosté se vrátili do zápasu. Klukům se povedlo vrátit ke své hře a během deseti minut odskočili na bezpečných 34:26 ve 47. minutě. Závěr utkání hosté dohrávali už bez hráčů na střídání, protože Jeníček dostal po třetím vyloučení červenou kartu. Konečný výsledek 43:32 hovoří za vše. Hrálo se hodně útočně a otevřeně.

Výsledku si velmi vážíme, po nepřesvědčivých výkonech v lize a na turnaji PHC se kluci vrátili ke své hře, potěšil mě i výkon většiny hráčů. Důležitým faktorem byl i širší kádr. U nás si zahráli všichni hráči, opory naplnily očekávání, dobrou jarní formu potvrdili Vaněk s Brisudou. Rezervy máme v obraně, tam je stále co dohánět.