David Novohradský - TR, Petr Lipovský - OV

Ž  Lipovský Tomáš

2  Jakoubek Michal

Č

Začátek utkání byl z naší strany velmi špatný. Kluci to rozehráli lehkovážně, mysleli si, že zápas vyhrají v suchém triku. Nebránili jsme a v útoku jsme zbrkle stříleli z nepřipravených pozic, někteří se při zakončení snad ani nedívali na brankáře. To vše vyvrcholilo time - outem v 10.minutě. Stav byl sice 4:4, ale to jen díky tomu, že Náchod trefoval konstrukci branky a Vítek dokázal chytit několik šancí. V následujících minutách jsme se trochu zvedli, ve 22. zvyšoval Humpola na 6:10, ale ostatní se v koncovce stále trápili. Do konce poločasu jsme udrželi vedení 10:12, ale o poločasové pauze toho bylo dost k řešení. V útoku se kromě Humpoly všichni trápili, do pohody jsem potřeboval dostat hlavně střelce Sojku, který měl v 1.poločase bilanci 12/0, z toho pět tyček a jeho góly nám hodně chyběly. V obraně jsem postrádal větší důraz při odražených balónech po zákroku Vítka, ze kterých soupeř vstřelil minimálně tři góly na prostředku obrany.

V úvodu druhé půle se nám povedlo odskočit na rozdíl čtyř branek ( 12:16 ve 37.minutě ) a přišla očekavaná osobní obrana na Humpolu. Chvilku se s tím kluci pasovali, ale vzniklo tím více prostoru pro krajní spojky, kterým to paradoxně prospělo. Sojka konečně protrhnul střeleckou smůlu, Stanev vyhrál několik soubojů 1 na 1 a ve 47.minutě to bylo 16:24. Náchod v početní výhodě ještě snížil na 19:24 v 50.minutě, ale závěr utkání si kluci pohlídali. To už byli na hřišti hráči širšího kádru. Střídavá osobní obrana Sojky a Humpoly nabídla ostatním více prostoru, čehož dokázali ve dvojici, trojici využít.
Podtrženo, sečteno, dobrý výsledek po průměrném výkonu.

V 1.poločase nás držel ve hře Humpola, který slabší obranu nahrazuje svými góly a brankář Vítek, který se opět dostal nad 50 % !! V koncovce se trápil šutér Sojka, ale věřil jsem, že to je otázka času. Střeleckou smůlu protrhnul ve druhé půli , k tomu přidal poctivou obranu po celý zápas. Vacek s Vaňkem jsou obranné pilíře, ubrání si svoje, zblokují hodně střel a ještě pomáhají ostatním. Šídlo dobře rozbíhal rychlý útok a vybojoval i několik odražených míčů. Stanev začal být aktivní až ve druhé půli, vyhrál několik soubojů 1 na 1 a zbytek branek přidal z proskoku. V pivotu se dokázal prosadit Vaněk, Brisuda střídal opět i hráče na křídlech.