TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené | mladší dorost

Sokol Bělá / mladší dorost / utkání / Sokol Bělá x Kutná Hora

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Sokol Bělá

BPB

 

35:34

(20:17)

TJ Sparta Kutná Hora

Kutná Hora

KHO

II. liga Čechy | 2015/16 − 4. kolo

sobota 10.10.2015 • 15:00 hodin

detaily utkání

rozhodčí: 

 Jan Kříženecký, Jiří Žďárský

průběh: 

 1:2, 4:4, 8:6, 10:8, 14:11, 17:12, 19:15, 23:18, 23:20, 29:22, 33:26, 34:31, 35:31, 35:34

7m hody: 

 0 - 3/3

diváků: 

 31

místo: 

 SH Bělá pod Bezdězem

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Sokol Bělá

č

hráči

br

úsp

tresty

4

Bernard Michal

4

14

Brisuda Mikuláš

1

5

Humpola Jakub

11

Ž22

7

Kubiš Roman

6

Ž22

6

Stanev Richard

6

11

Šídlo Jiří

6

3

Vacek Ondřej

1

č

brankáři

br

zákr

tresty

1

Coufal Jakub

-

16

Vítek Lukáš

38%

trenéři

Stanislav Švec - TR, Vladimír Hrubý - AS, Jan Urban - AS,

TJ Sparta Kutná Hora

Kutná Hora

sestava

br

Dolejší

2

Fojta

Horák

Choc

7

Jeníček

Kotěšovec

Losinecký

5

Pacher D.

Pacher L.

Procházka

7/1

Škalda

13/1

Špaček

trenéři

Hasala Jiří - TR, Šimůnek Pavel - OV

tresty

Ž  Špaček, Škalda, Procházka

2  Špaček, Škalda, Procházka

Č  

D  

komentář k utkání

V sobotu 10.10. jsme od 15:00 sehráli v městské sportovní hale utkání 4.kola proti družstvu TJ Sparta Kutná Hora.

Po několika omluvenkách večer před zápasem jsme šli do utkání značně oslabeni. Chyběli Loukotka /nemoc/, Galetka /nemoc/, Piešťanský /nemoc/, Sojka  /rodinné důvody/ a Stach /v neděli zápas za Lovosice/. V případě zranění byl připraven modrý rozlišovák pro druhého brankáře Coufala, který by šel pomoc klukům do útoku.

Soupeř přijel v plné síle i se třemi hráči Dukly Praha, kteří v Kutné Hoře hostují /Škalda, Choc, Špaček/.

Předzápasová taktika se dvěma osobkami od 1.minuty padla díky omluvence Piešťanského za své. A to ještě Humpola nastoupil do utkání s bolestí zad.

Kluci byli při pohledu na sestavu soupeře trochu zakřiknutí, museli jsme jim před utkáním dostat do hlav trochu sebevědomí. Sami jsme byli zvědavý, jak si s tím v této sestavě poradíme.

 

Zápas začala obě družstva s obranou 0+6. Dařilo se nám celkem dobře eliminovat střelce Škaldu a od 3.minuty jsme si drželi mírný náskok. Od úvodních minut se oba týmy snažily hodně střílet, hrát rychle a jednoduše. Ve 25.minutě jsme vedli už 17:11, ale poté se rozehrál střelec Škalda a po jeho brankách se soupeř do konce poločasu vrátil do zápasu / 20:17 /. V 1.půli se nám dařilo střelecky, o naše branky se postarali především Stanev, Šídlo, Kubiš a Bernard.

O poločasové pauze toho nebylo moc k řešení, jen kluky udržet v koncentraci.

Úvod druhé půle se nám vydařil, ve 47.minutě zvyšoval Humpola už na 30:22. Obraz hry z prvního poločasu se nezměnil, hra měla rychlý spád. V útoku na sebe převzal zodpovědnost Humpola, Kubišovi se Stanevem začala "odcházet" střelba, ale vrátili to bojovností v obraně, kde hlavně Stanev uhlídal Procházku na rozehrávce. Když v 51.minutě proměnil Šídlo náskok z křídla a zvětšil rozdíl vstřelených gólů už na sedm / 33:26 /, vypadalo to na bezproblémový závěr utkání. Některým hráčům, kteří hráli bez střídání, začaly očividně docházet síly a k tomu se ještě rozchytal brankář soupeře. Situaci na hřišti jsme řešili time outem v 54. minutě. V 58.minutě zvyšoval Kubiš na 35:31, to už jsme tomu pomalu začínali věřit. Po vyloučení Kubiše začala hrát Kutná Hora osobní obranu, se kterou si kluci vůbec neporadili a v podstatě sami Kutné Hoře věnovali 3 góly. Dvacet vteřin před koncem jsme za stavu 35:34 rozehrávali po vstřeleném gólu. Řešili jsme to dalším time outem. Pokyny do závěru byly jasné, dohrát utkání na polovině soupeře. Míč si vzal Humpola a došel si zkušeně pro faul. Po rozehrané devítce čas vypršel a mohli jsme se radovat z prvního ligového vítězství.

 

Tentokrát nebudu chválit nikoho jmenovitě, každý přispěl svým výkonem k zisku 2 bodů. Velmi důležité bylo, že jsme soupeře dokázali přestřílet / 64:55 / Klukům gratuluju k vítězství a děkuju, že nechali na hřišti všechno. Po domácím debaklu a špatném výkonu ve 2.kole se tentokrát házená musela líbit, bylo to drama až do konce.

 

Divákům děkujeme za podporu v hledišti.

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synFS webTom Bohemia CrystalProcházka-Tošovský - voda, topení, plynStředočeský krajSPS servis a programování strojůPetr Vrabec - dopravní službyHummel-kluby.czČeská obec sokolskápivovar ROHOZECStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemJUDr. Jiří CehákVladislav Peška - klempířBc. Hana DufkováRadim Vaněk - klempířMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková