oddíl házené | starší dorost

2  Hejnic Tadeáš, Koula Vojtěch, Cenigr Jan, Vlasák Lukáš, 2x Najman Matouš

Č

komentář k utkání

Pod tíhou ostudného výkonu v Pardubicích jsme hájili domácí neporazitelnost proti vedoucímu družstvu II.ligy Úval. Hosté dosud neztratili ani bod, byla to nejlepší možnost k reparátu. Po utkání v Pardubících jsme si toho hodně nahlas hodně řekli a trochu jsem i upravil předzápasovou přípravu. Vlnu kritiky si vyslechli hráči ode mě z očí do očí, jmenovitě kdo za co necháme v kabině, na moji osobu se mi donesla kritika z vlastních řad, to respektuji. Hráči si musí uvědomit, že už to nejsou sportovní výlety se zaměřením na házenou jako v minižactvu. Musí mít zodpovědnost za výkony a výsledky, zajímá se o to široká veřejnost, hrajete za oddíl, za sebe, za trenéra.

Po vyrovnaném úvodu se nám povedlo mírně odskočit na 9:7 ve 12.minutě. Obě družstva to rychle rozbalila, nikdo netaktizoval, každý chtěl vyhrát svojí hrou. Úvaly hrály kombinačně, bezchybně zakončovaly z křídel, my individuálně ze spojek, z rychlých útoků a dařilo se nám  kontrovat po rychlém rozehrání po obdrženém gólu. Nedařilo se brankářům, po prvním poločase byl stav 21:16. Mezitím už ve 20.minutědostal přísnou přímou červenou kartu Piešťanský, což bylo velké oslabení hlavně v obraně.

Ve druhé půli jsme nečekali nic lehkého. Bylo potřeba udržet maximální koncentraci, zvednout obranu, s Lukášem jsme si něco řekli i k chytání křídel. Hra měla stále rychlý spád, nám se dařilo držet si mírný náskok ( 28:25 ve 45.min.). Zlepšily se obrany, brankářům obou družstev postupně stoupalo procento úspěšnosti. Ve 49.minutě  zvyšoval Sucharda na 31:26 a asi jsme podlehli dojmu, že to v pohodě dohrajeme. Úvaly rychle potrestaly naší zbrklou a netaktickou střelbu, v 56.minutě snižoval nejlepší hráč hostů Najman na 32:30. V závěru jsme dobře odehráli přesilovku po vyloučení brankáře Úval a utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Zápas jsme zvládli uhrát na základní sestavu, kluci drželi vysoké tempo 2/3 utkání, kterou jsem proložili time - outem. Zvládli jsme dobře i dvě dvojnásobná oslabení, většina diváků ocenila pěknou útočnou házenou, trenéři neměli moc velkou radost z obran. Nám se dařila naše hra rychlých útoků a střelba spojek, v závěrečné fázi utkání se k Sojkovi s Humpolou přidal i Sucharda. Obranu si řídil mezi spojkami Vaněk, velký problém nám dělaly clony pivotů. Po Pardubicích bylo důležité zapracovat i na hlavách a udržet maximální koncentraci jen na hru. Hráči nechali na hřišti všechno, díky chlapi !

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synSPS servis a programování strojůTom Bohemia CrystalRadim Vaněk - klempířČeská obec sokolskáStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemBc. Hana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková