Michal Fencl - TR, Jaroslav Miklas - OV

Ž  Harant Matěj, Vaněček Radek

2  2x Brůček Petr, Zdychynec Filip

Č  Mráz Luboš

Do jarních odvet II.ligy starších dorostenců jsme vstoupili předehrávaným 30.kolem proti Strakonicím. Hosté jsou naším sousedem v tabulce, v podzimním utkání jsme ve Strakonicích prohráli 38:29. Na venkovní zápasy jsou velkou neznámou, protože mají hodně hráčů na hostování v I. lize staršího dorostu a na podzim bodovaly venku jen kontumačně v Kutné Hoře. I.dorostenecké ligy měly volno, čehož využili oba trenéři. My jsme povolali Vaňka se Stachem, hosté přijeli posíleni o tři hráče v poli, kteří hrají I.ligu STD za Plzeň a Šťáhlavy ( Fencl, Harant, Zdychynec, kteří nám dali dohromady 31 gólů...) . Jarní část je velmi dlouhá, máme několik volných víkendů, ale poslední utkání hrajeme až 19.5.

Úvod utkání byl z naší strany opatrný ve znamení technických chyb a dvou nesmyslných dvouminutovývh trestů, kdy jsme dohrávali hráče v náskoku při střelbě....Po zákroku je to stejně sedmička a 2 minuty trestu k tomu. Oslabení jsme hrou bez brankáře zvládli, ze stavu 2:3 jsme šli do vedení 7:5 ve 12.minutě. Náskok tří gólů jsme si drželi do 26.minuty, ostrými pálil hlavně Stach, který vstřelil v 1.poločase 10 gólů. Mezitím se od 20.minuty hostům rozstřílel Zdychynec, který dával branky i ze 13 metrů. Závěrečné minuty dochytal Coufal a do poločasové pauzy jsme si udrželi minimální náskok jednoho gólu.

Do druhé půle vstoupily Strakonice aktivně a záhy si vytvořily tříbrankový náskok, který si držely od 36. do 47. minuty. K neudržení byl hlavně Zdychynec, u nás držel střelecký prapor Brisuda, který nastoupil nezvykle na pravém křídle. V obraně jsme včas nepřistupovali, v útoku to bylo velmi zbrklé. Od 47.minuty předvedl Vítek sérii 7 těžkých zákroků a v 51.minutě jsme šli po góle Loukotky do vedení 30:29. Bohužel jsme soupeře nedorazili, neproměnili šance a do koncovky se nechali opět zbytečně vyloučit po dohrání soupeře ve výskoku. Stav 31:31 trval 3 minuty od 52.do 55.minuty ( Vítek chytil - my nedali jasnou šanci, Vítek chytil - my nedali jasnou šanci, Vítek chytil - my zkazili nahrávku a namazali soupeři, Vítek chytil - nám vyklouznul míč z ruky a soupeř zakončil gólem ). Závěrečných pět minut, z toho 2 v oslabení, jsme prohráli  0:5, hra na maximální riziko poslední 2 minuty už nic neřešila, brankář Strakonic naše střely pochytal.

Strakonicím gratuluji k výhře, utkání jsme si v závěru prohráli sami. Lukáš se v brankovišti od 45. do 55. minuty "zbláznil", ale my to nedokázali v útoku prodat. V této sestavě Strakonic by to pro nás bylo velmi cenné vítězství. Od 25.minuty jsme špatně bránili, chybělo tam větší sebeobětování, udělali jsme dost technických chyb a někteří jsou "tréninkoví hráči". Naopak jsme neprohráli ani jedno slabení, kluci se v závěru "zmáčkli" k obratu, ale rozhodli individuální chyby, bohužel.