oddíl házené | starší dorost

2  2x Střižík Tomáš, Hejduk Martin, 3x Svoboda Tomáš, Linka Přemek

Č  Svoboda Tomáš

komentář k utkání

Po herně, nikoli výsledkově, vydařeném utkání ve Strakonicích, jsme v domácím prostředí přivítali Jablonec. Je to jeden z mála zápasů, do kterého jsme šli jako favorit. Nic jiného než zisk dvou bodů nás nezajímalo, protože do konce podzimní části už nás čekají zápasy se soupeři z horní poloviny tabulky.

Posílili nás hostující hráči Stach a Vaněk, volno dostali Baičev a Heřmanovský, Sojka je stále na marodce ( palec v zinkoklihu ).
1.poločas byl z naší strany katastrofální. Kluci nechávali na hřišti tak 30 % . V obraně hrobové ticho, v útoku jen hra 1 na 1. Nechali jsme se rozhodit nepřesnými výroky rozhodčích, Stach už ve 13.minutě dostal za faul přísnou přímou červenou kartu. Nedařilo se nám Jablonec přehrávat a z frustrace jsme chyby hledali jen v rozhodčích. Bohužel jsem se nechal unést i já.

O pauze se nekonalo rozkopání košů a dveří, kluci potřebovali hlavně uklidnit. Pojmenovali jsme chyby a pořešili sestavu a taktiku vzhledem k vyloučení střelce Stacha.

V úvodu druhé půle se hráči chvilku hledali, ale pak konečně přepli na vyšší level. Ze stavu 19:19 ve 34.minutě, jsme vedli 28:19 ve 46.minutě. Stačilo jen zrychlit hru a dohrávat míče do křídla, z čehož těžil hlavně Sucharda ( 8 gólů - 61% ú.s. ) . Zbytek zápasu jsme si pohlídali, do hry se dostali všichni hráči.

Po vyloučení Stacha převzal zodpovědnost za výsledek Humpola, který dal 12 gólů a ze svého pohybu vytěžil 4 vyloučení + 6 sedmiček. Dal tím zapomenout na tradičně slabší obranu. Velmi dobře si na pravém křídle vedl Sucharda. Černou práci v obraně odvedli Vaněk, Brisuda a Piešťanský, to už je klasika. Naopak jsme nedali hodně šancí ( sedmičky, trháky ), za ještě nerozhodnutého stavu šel házet sedmičky brankář Vítek ( 2/2 ).
Po tragickém 1. poločase se kluci zvedli a získali zaslouženě 2 body. V obraně to není pořád takový "bugr", jaký bych si představoval a v útoku jsme do hry vůbec nedostali pivoty.

Úspěšnost střelby: 56%

Technické chyby: 13

Červená karta pro Stacha - v zápise je napsáno, že svým zákrokem vychýlil hráče ve výskoku a ohrozil ho na zdraví. Nikomu se nic nestalo, to je hlavní ! Soupeř se po zákroku zvednul a pokračoval v utkání. K situaci došlo, že hráč soupeře vyskočil v záklonu do výšky a po kontaktu s obráncem ( Patrik Stach ) dopadl na záda. S Patrikem nás čeká výlet do Prahy před disciplinární komisi, kam se určitě chystám.
Vyloučení brankáře Vítka bylo za komentáře výroku rozhodčích. Lukáš dostal během sedmi minut 3x zásah do hlavy po střele z křídla od stejného hráče, při zákroku se ani nehnul. V pravidlech jsem nic nenašel, ale na nějakém semináři se na tohle určitě přeptám.