oddíl házené | starší dorost

2  Jerie Dominik, 2x Glas Dominik, 2x Šturm Filip, Všetečka Jan, Pavelka Matěj

Č

komentář k utkání

Pomalu se nám vyprazdňuje marodka, po zranění se do sestavy vrátili Vítek a Sucharda, prvně s námi letos byli hrát "kluci z Jičína" Sojka a Vaněk. Domácím se vstup do soutěže vydařil, dokázali porazit Úvaly a vyhrát ve Zruči n.S. s Kutnou Horou. My jsme v této sestavě jeli do Dvora s pokorou, ale vyhrát.

Vstup do utkání se nám vydařil, v 10.minutě jsme vedli 1:4. Dvůr během 9 minut otočil na 8:5 v 19.minutě a nejtěsnější rozdíl se nám dařilo držet až do 52.minuty ( 16:15 ). V 56.minutě vedli domácí už 19:16, šli jsme do rizika s osobní obranou, ale už to byla spíše křeč než realný pokus o obrat v utkání. Dvůr bral 2 body za zaslouženou výhru 21:17.

Domácí hráli "dvorskou házenou", na kterou jsme byli zvyklí před lety s muži. Dobrá, důrazná obrana, podpořená bezchybným brankářem s poctivým postupným útokem. I přesto bylo v našich silách zvítězit ! Rozhodčí pustili tvrdou hru, většina se s tím nedokázala poprat. Když neberu pivoty, tak jen Sojka s Humpolou byli ochotni jít do souboje za cenu inkasovaných ran. Pravá strana vůbec nehrozila, křídla se bohužel chytla až v závěrečných minutách. Důležitým faktorem byla také herní nekázeň při přesilovkých, kdy křidla měla úhel na spojku, ale nedostala nahrávku od střední spojky. Ve druhé půli jsme dobře bránili, za cenu střídání do útoku a okleštění druhé vlny, chodila do obrany sestava silových hráčů ( Piešťanský, Brisuda, Vaněk ). Domácí jsme dostávali často do pasivity, bohužel útočná hra byla špatná. Chyběla pestrost, hrozba na pravé spojce a udělali jsme i několik technických chyb v rychlém přechodu ( špatná přihrávka, nechycená přihrávka od brankaře ). Bohužel nemám lidi na psaní statistik, ale úspěšnost střelby u některých hráčů byla hodně nízko. Naopak Vítek byl opět bezchybný, držel nás ve hře do závěrečných minut.

Pozitivem je návrat marodů do sestavy, Sucharda už v závěrečných minutách podával výkony, které od něho očekávám, Vítek se vrátil v top formě a těší mě zájem Vaňka a Sojky za nás hrát, oba patří do základu, o tom žádná. Negativa si vyhodnotíme na tréninku, ale je dost věcí, ze kterých mám těžkou hlavu...

Technickým službám města děkujeme za pomoc s dopravou na utkání :o) !