2  Kožár Jakub, Vraný Miroslav, Klinger Štěpán

Č

D

komentář k utkání

V rámci 16. kola II. ligy jsme v bělské sportovní hale přivítali poslední celek tabulky ELP Jablonec nad Nisou, který doposud získal pouhé 2 body právě v podzimním utkání s námi. Do utkání jsme šli s vědomím, že pokud se chceme v soutěži zachránit, tak musíme zvítězit. K utkání jsme nastoupili bez nemocného Loukotky, zároveň tým doplnili mladší dorostenci Coufal, Humpola a Kubiš.

Zřejmě pod tíhou vědomí, že musíme, se nám prakticky celý první poločas vůbec nepovedl. Na hráčích byla vidět nervozita, neproměnili jsme několik vyložených šancí včetně dvou sedmiček a dvou trháků. Hráči hostí hráli trpělivě ze zabezpečené obrany, v útoku se snažili hrát až do vyložených šancí, které spolehlivě proměňovali. I proto jsme ve 20. minutě prohrávali 6:8. Do poločasu jsme ale zabojovali a otočili skóre v náš prospěch na 11:9.

Úvod druhého poločasu se nám velice vydařil, když jsme brankami Smejkala, Kočího a Nigrína do 33. minuty odskočili soupeři na 14:9. Bohužel jsme předvedli nevídaný kolaps během naší přesilové hry, kterou jsme prohráli 0:3 a vrátili tím soupeře do utkání. Ten s námi držel krok až do 50. minuty, kdy byl stav utkání 21:19. Posledních deset minut utkání jsme ale odehráli ve velkém stylu. Především Suchardovi se dařila střelba z dálky a hru na křídle zároveň oživil Humpola. V obraně se povedla změna systému, se kterým si soupeř nedokázal poradit. Udělal několik technických chyb a v závěru utkání již rezignoval.

Výsledek utkání vypadá přesvědčivě, ale až do 50. minuty se jednalo o vyrovnaný zápas. Náš tým zvítězil naprosto zaslouženě, ale soupeř předvedl solidní výkon, za který se určitě nemusí stydět. V dresu Pragováků se dařilo Kožárovi, který tvořil hru soupeře a zároveň se dokázal i střelecky prosadit, dobrý výkon předvedl i brankář Šedivka.

V našem dresu zazářil Sucharda, kterému se dařila střelba z větší vzdálenosti a zatížil konto soupeře 10ti brankami. Potěšitelný je i fakt, že jeho hra je zápas od zápasu lepší. Kvalitní utkání odehrál již tradičně brankář Maršálek a na pivotu Smejkal. Dobrou práci v obraně předvedli Macoun, Hamšík a na konci utkání i Humpola, který zároveň vstřelil důležité branky. Svým výkonem potěšil také Kočí, který se rovněž zlepšuje každým utkáním. Ve druhém poločase předvedl několik povedených střel z větší vzdálenosti Nigrín, který ale ukázal v poločase prvním „silné“ nervy a „pestrou“ střelbu při sedmimetrových hodech.