oddíl házené | starší dorost

2  Bajer Lukáš, 2x Mach Vojtěch, 3x Metelka Jakub, Štajnrt Jiří, 2x Cvejn Radek

Č  Metelka Jakub

komentář k utkání

Po nepříliš vydařeném utkání v Lounech jsme v rámci 14. kola II. ligy přivítali v domácím prostředí celek Náchoda, který do tohoto utkání získal 12 bodů, což mu přineslo osmé místo druholigové tabulky. Do utkání jsme nastupovali bez Pekaře (Jičín) a Loukotky (nemoc), tým naopak posílil Sucharda. V podzimním utkání v Náchodě jsme sice prohráli vysoko 28:16, ale až do 50 minuty jsme hráli s domácími vyrovnané utkání. I díky tomu jsme šli do utkání s cílem zvítězit a připsat si tak důležité body do tabulky v boji o záchranu.

Úvod utkání se nám celkem podařil, když se z dálky prosadil Nigrín. Stejně jako v Lounech, jsme od úvodu utkání dobře bránili, ale bohužel se nám nedařil přechod do rychlého protiútoku. Zřejmě díky přemíry snahy se nechal do 10. minuty zbytečně 2x vyloučil Smejkal, který měl dirigovat obranu a tak jsme hned od úvodu utkání museli v obraně improvizovat. Soupeř nabídnuté šance využil a v 9. minutě se dostal do vedení 2:3. V průběhu celého prvního poločasu bylo skóre utkání vyrovnané, když se oba týmy přetahovaly v jednobrankovém vedení. Na obou stranách dominovala obrana, za kterou zářili oba brankáři. I díky tomu se o přestávce odcházelo do šaten za vyrovnaného stavu 9:9.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem dotáhnout dobře rozehrané utkání do vítězného konce, k čemuž nám měla pomoci zlepšená hra v obraně a hlavně větší důraz v koncovce.

Ve druhém poločase se hra nezměnila. Oba týmy kladly důraz především na obranu a zároveň to v útoku „vázlo“. Ve 39. minutě uviděl nejlepší střelec hostí Metelka červenou kartu za třetí vyloučení a nám tak svitla naděje na vítězství. Bohužel za pět minut a stavu 14:13 ho následoval do té doby náš nejlepší střelec Sucharda, který se nechal celkem zbytečně potřetí vyloučit a tím hodně oslabil náš celek. Během našeho oslabení se soupeři podařilo vyrovnat, ale do 53. minuty jsme si brankami Kubiše vybojovali vedení 16:14. Trestuhodně jsme však už do konce utkání nedokázali vstřelit branku, když jsme neproměnili 5 náskoků z křídel! Soupeři se podařilo vyrovnat na 16:16. Závěr utkání byl infarktový. Po naší další neproměněné šanci dostal soupeř možnost na poslední útok. Své šance využil a vybojoval si sedmimetrový hod, který zahrával hostující Cvejn už po konci utkání. Ten mohl rozhodnout o vítězství Náchoda, ale proti byl po celé utkání skvělý Maršálek, který „vytáhl“ jeho střelu mimo branku a zachránil tak pro nás cenný, ale zasloužený bod.

I když obě družstva už věřila ve vítězství, tak utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou. Na obou stranách dominovaly obrany a zářili brankáři Maršálek a Malínský. Hru soupeře tvořil až do svého vyloučení Metelka a Cvejn, který ale neproměnil závěrečnou sedmičku.

Tentokrát musíme pochválit všechny naše hráče za nasazení a bojovnost v obraně, kterou dobře dirigoval především Macoun. V našem dresu zazářil brankář Maršálek, který měl 57% úspěšnost zákroků a velkou měrou se tak podílel na zisku bodu. Důležité branky vstřelili v závěru utkání Kubiš a Humpola, v prvním poločase se střelecky prosadili Sucharda a Nigrín. Bohužel se ale celkově stále trápíme v útoku, především v koncovce. Tentokrát jsme měli střelbu ze spojek 31%, křídla dokonce 29%, pivoti se do šance nedostali vůbec, trháky také žádné! To jsou velice špatné statistiky, ale hráči naštěstí nezdar v útoku odpracovali v obraně.