Jan Slezák - TR, Roman Nagl - OV

Ž  Roztočil Petr, Jakoubek Michal

2  3x Roztočil Petr, Štajnrt Jiří

Č  Roztočil Petr

Ve 3. kole druhé ligy jsme zajížděli do Náchoda, kde jsme se utkali s domácím celkem HC TJ, který měl na kontě dva body. K utkání jsme nastoupili opět v nekompletní sestavě, chyběli Kábrt (zranění), Pekař (utkání v Jičíně) a Macoun (zranění). Nejistý byl i start Smejkala, který ale ukázal srdce a do Náchoda odcestoval. Tým zároveň posílili hráči mladšího dorostu Humpola, Kubiš, Loukotka, Piešťanský a Vítek.

Úvod utkání se nám celkem vydařil. Vycházeli jsme z pozorné obrany, za kterou předvedl několik zákroků brankář Maršálek. Domácí hráči se prosazovali pouze ze sedmimetrových hodů. I přes velké množství šancí, které jsme nedokázali proměnit, jsme až do 20. minuty udržovali mírné vedení (6:7). Bohužel se nám nevydařil závěr prvního poločasu, ve kterém si domácí vytvořili tříbrankové vedení 11:8.

Na nepovedený závěr prvního poločasu jsme navázali i ve druhém. I když jsme si vypracovali mnoho střeleckých příležitostí, tak jsme nemohli překonat domácího gólmana, který nás přiváděl k zoufalství. Domácí hráči naopak snadno překonávali naši obranu a postupně zvyšovali své vedení. V 37. minutě byl stav 16:9 a vypadalo to, že je o utkání rozhodnuto. Naši hráči naštěstí nesložili zbraně a dokázali ve 47. minutě snížit brankou Humpoly na 17:14. Bohužel to bylo z naší strany vše. Následovala naše přesilová hra, kterou jsme prohráli 0:3! To domácí hráče nabudilo, čehož maximálně využili, a do konce utkání nám uštědřili pořádný výprask 11:2!

Naši hráči si zkazili dobře rozehrané utkání v závěru. Až do 47. minuty jsme pomýšleli na body, ale nakonec odjíždíme z Náchoda s velkým přídělem. Doufáme, že si naši hráči z utkání vezmou ponaučení a podobných výpadků se příště vyvarují.

Domácí hráči vyhráli naprosto zaslouženě, když využili našich výpadků v závěru obou poločasů. Měli lepší pohyb, pestřejší střelbu v koncovce. Dobrý výkon předvedl brankář Malinský, střelecky se dařilo Matějkovi a Roztočilovi.

V našem týmu můžeme pochválit pouze oba brankáře Vítka a Maršálka, kteří předvedli parádní výkon. Pochvalu zaslouží i Kubiš a Piešťanský, kteří zvládli odehrát velkou porci minut po jejich předchozím utkání mladšího dorostu. Stále nás trápí špatná koncovka a tentokrát nám chyběl i lepší pohyb. Obrana nedokázala fungovat po celé utkání. I když lepíme sestavu, jak se dá, tak starší hráči Hamšík, Nigrýn, Smejkal, Kočí a Šulc musí vzít odpovědnost do svých rukou a strhnout zbytek týmu. To se jim bohužel zatím nedaří.

Utkání se odehrálo ve férovém duchu před cca 20 diváky. Rozhodčími byli Jiří Dolejší a Dvořák, kteří předvedli výborný výkon.

Za pomoc s dopravou děkujeme Technickým službám města Bělá pod Bezdězem a panu Hamšíkovi.