oddíl házené | muži

2  Novotný Matěj, Horčičko Pavel

Č

komentář k utkání

Ve druhém jarním kole Inter REG ligy jsme odjížděli do Jičína, kde jsme se utkali s domácím „Céčkem“, které vévodí ligové tabulce. I přes nadějný výkon v minulém domácím utkání jsme odjížděli do Jičína s vědomím, že nás velice náročné utkání, protože v domácím dresu nastupuje několik hráčů s ligovými zkušenostmi.

Naše družstvo nastoupilo do utkání v pozměněné sestavě, když se v našem dresu objevili Čtvrtník a Hofta, ale tentokrát chyběli Švec a Tyšer.

Úvod utkání se nám opět příliš nepovedl. Sice jsem se dostali do vedení 1:2, ale to bylo naše jediné vedení. Náš střed obrany prakticky neexistoval, čehož domácí hráči okamžitě využili a vypracovali si do 12 minuty vedení 8:3. Z tohoto důvodu jsme prostřídali sestavu což vedlo ke zlepšení naší hry. Ve 21. minutě snižoval Kubíček na 12:10 a zdálo se, že jsme v utkání. Bohužel konec prvního poločasu jsme absolutně nezvládli a dovolili soupeři odskočit na 17:11.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zlepšit obranu a hlavně méně chybovat v útoku. Tento cíl se nám ale nepodařilo naplnit. Hned v úvodu poločasu jsme udělali tři technické chyby, které domácí z trháku potrestali a vytvořili si vedení 20:11. Veškerý náš elán byl rázem pryč. Zbytek utkání se již jen dohrával.

Domácí hráči zvítězili naprosto zaslouženě a s přehledem. Jakoukoliv naši chybu okamžitě potrestali z rychlého protiútoku. Velice dobře také spolupracovaly spojky s pivotem.

Naopak nám se utkání vůbec nepodařilo. Velice špatně pracovala obrana a vytvořili jsme neuvěřitelné množství technických chyb. Pochvalu zaslouží brankář Maršálek, který podal jako jediný excelentní výkon a Kubíček, který i přes drobné zranění vstřelil 7 branek. Solidní utkání odehrál i veterán Čvrtník. Velkým zklamáním byl výkon našich starších dorostenců, kteří vyloženě „vyhořeli“. Hráli bojácně a alibistický, bez větší snahy a nasazení. Jak by řekl klasik: „Byl to šlendrián“.

Za zmínku ještě stojí první gól v našem dresu Jirky Roubala a excelentní výkon "Renzi" v brance, který měl v posledních 7. minutách 100% úspěšnost. Oběma gratulujeme, jen tak dál. Po utkání proběhla v místní klubovně menší oslava těchto dílčích úspěchů.

V tomto utkání jsme chtěli nasbírat co nejvíce zkušeností a zároveň nám mělo ukázat, jak na tom doopravdy jsme. Pohled to nebyl zrovna příjemný!

V sobotu nás čeká na domácí palubovce TJ Turnov. Hráči mají ideální příležitost, jak napravit nepovedené utkání v Jičíně.