oddíl házené | muži

2  Netušil Michal, Korman Lukáš

Č

komentář k utkání

Po týdnu jsme se v rámci 15. kola Inter REG ligy opět utkali s týmem TJ Turnov, tentokrát na jeho palubovce. Minulý týden jsem v bělské hale zvítězili v poměru 26:23 a i tentokrát jsme odjížděli do Turnova s cílem zvítězit.

V naší sestavě se objevilo skoro kompletní družstvo (chyběl pouze Nigrín) straších dorostenců, kteří před tímto utkání odehráli své II. ligové utkání v Jablonci. Tentokrát chyběli Hofta, Čtvrtník, Renza, Roubal.

V úvodu utkání jsme si vybudovali mírné vedení 1:3, které jsme udržovali prakticky v celém jeho průběhu. I tentokrát jsme chtěli vycházet z dobré obrany s přechodem do rychlého protiútoku. Bohužel se nám to nedařilo především díky velkému množství technických chyb a častému vylučovaní. Všechny naše chyby soupeř okamžitě potrestal a tak s námi držel neustále krok.

V úvodu druhého poločasu byla naše hra nervózní a to především díky nepřesným rozhodčím. Někteří hráči se soustředili především na rozhodčí a nikoliv na hru, což vyústilo dvouminutovým trestem za „keci“ pro Hrubého. Tento okamžik ale náš tým vyhecoval, hráči začali více bojovat a ze stavu 13:14 si během pěti minut vybudoval náskok 14:18. Tento náskok jsme drželi až do 53. minuty, kdy byl stav utkání 18:23. Bohužel jsme podlehli pocitu, že je utkání rozhodnuté a dovolili domácím hráčům udělat z utkání drama. Jen díky skvělému výkonu brankáře Maršálka jsme nakonec zvítězili.

I když jsme byli zřejmě lepším týmem, tak jsme svými chybami drželi soupeře neustále ve hře, což vyústilo závěrečným dramatem.

V domácím dresu nám nejvíce starostí dělal střelec Moller a na pivotu hrající Holubka a Kulich.

V našem týmu musíme vyzdvihnout brankáře Maršálka, který navázal na předchozí utkání a předvedl parádní výkon. Tradičně byl našim nejlepší střelcem Kubíček, velice povedené utkání odehráli i dorostenci na křídlech Kočí, Šulc a Loukotka. Celkově lze tým pochválit za bojovnost, ale je potřeba hru zpřesnit a nedělat tolik chyb.

Opět musíme poděkovat hráčům Turnova za férově vedené utkání bez zákeřných faulů. Pro naše hráče jsou tato utkání skvělou zkušeností.