Jan Rybák - TR, Tomáš Janus - OV

Ž  Bachúrek Jaroslav

2  Bachúrek Jaroslav

Č

V prvním jarním utkání Inter REG ligy jsme na domácí palubovce přivítali druhý celek tabulky ŽBS Železný Brod, na který jsme ztráceli dva body. Věděli jsme, že nás cěká nepříjemný soupeř, se kterým jsme měli nepříznivou bilanci z podzimu (24:24, 17:18).

V naší sestavě jsme dali příležitost hráčům, kteří chodí pravidelně na tréninky a mají zájem na sobě pracovat. Chyběl jen zraněný Hofta. V jarní části dostanou více prostoru hráči staršího dorostu, kteří potřebují nasbírat co nejvíce zkušeností do dalších sezón.

Úvod utkání se nám bohužel příliš nevydařil. Přestože jsme ve 3. minutě vedli 2:1, tak následovalo několik technických chyb, které zkušený soupeř potrestal a v 8. minutě zvyšoval Šefr na 2:5. Kromě chyb v útoku jsme chybovali také ve středu obrany, kde vázla především komunikace a větší nasazení. Toto se zlepšilo příchodem Myšáka, který celou obranu hodně pozvedl. Za zlepšenou obranou se rozchytal zároveň brankář Renza a tak jsme mohli hrát rychlý přechod do útoku. Ve 23. minutě byl stav utkání stav 9:9, ale závěr prvního poločasu se nám velice vydařil, když jsme si šňůrou 5ti branek vytvořili nadějné vedení 14:9. V prvním poločase se střelecky prosazoval především Kubíček, který vstřelil 8 branek.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem pozorně bránit a co nejvíce zrychlit hru, protože soupeř přijel pouze se dvěma hráči na střídání. Tento cíl se nám podařilo naplnit, dávali jsme jednoduché branky z rychlého přechodu, pozorně jsme bránili a k tomu se přidal i velice dobrý výkon brankáře Maršálka. Celý druhý poločas soupeř osobně bránil naše nejzkušenější hráče Kubíčka a Švece, ale s tím jsme si dokázali poměrně snadno poradit. Ve 49. minutě byl stav utkání 21:13 a zdálo se být rozhodnuto. Bohužel jsme v posledních 10ti minutách trochu polevili a tak soupeř upravil stav utkání na konečných 24:16.

K utkání jsme přistupovali s respektem k soupeři a mírnou obavou, jak především starší dorostenci zvládnou toto utkání. Poměrně snadné vítězství o 8 branek je pro nás proto lehkým překvapením. Musíme podotknout, že soupeři chyběli dva hráči základní sestavy.

V našem dresu odehrál skvělé utkání Kubíček a oba brankáři Renza a Maršálek. Herně se také dařilo Nigrínovi, Švecovi a Macounovi, velmi dobrou práci odvedl v obraně Myšák. Starší dorostenci předvedli poměrně nadějný výkon, ale budou muset ještě hodně přidat. Někteří z nich musí zlepši také svou kázeň!

Na závěr děkujeme soupeři za férovou hru, rozhodčímu Novotnému za dobře zvládnuté utkání a skoro 50ti divákům za povzbuzování v průběhu celého utkání.