Josef Toma - TR, Václav Brdek - OV

Ž  Holas Pavel, Kafka František, Metlička Jakub

2  Eliáš Matěj, Pelikán Lukáš, Havelka Martin, Sova Jiří

Č

Poslední únorovou sobotu zavítalo naše družstvo mužů do hlavního města k zápasu s týmem Sokola Praha Vršovice s vědomím, že se střetávají dvě družstva ohrožena sestupem. Kromě již dříve zmiňované skutečnosti ukončení činnosti trenéra Bartoně jsme odjížděli k utkání oslabeni o tradiční opory Aleše Stacha (zdravotní potíže) a Láďu Hrubého (rodinné důvody).
Družstvo Vršovic během zimní přestávky posílilo hráčský kádr a bylo jasné, že nás nečeká lehký soupeř. Do zápasu jsme vstupovali se záměrem hrát ze zatažené obrany s přistupováním ke střelcům, pokusit se o rychlé protiútoky a hlavně se snahou nahradit chybějící opory bojovností. Tyto faktory se nám dařilo naplňovat zhruba úvodní čtvrthodinku utkání, kdy jsme drželi vyrovnaný stav. Domácí od začátku bránili osobně Švece a zbytek týmu se v útoku těžko prosazoval. To, že se nám přestalo dařit střelecky by se dalo ještě omluvit, ale hrubé chyby v obraně a hlavně absence bojovnosti prakticky u všech hráčů byly alarmující! Z těchto důvodů skóre narostlo v náš neprospěch až na poločasových 16:8 pro domácí. Ve druhém poločase se obraz hry bohužel nezměnil a navíc se u našeho týmu citelně projevila slabá fyzická připravenost. Na to, že se jednalo o souboj týmů sousedících v tabulce, jsme chvílemi působili až srandovně! Trápící se družstvo Bělé ještě více sráželi do kolen rozhodčí svými verdikty, což ovšem v té situaci nebylo rozhodující pro vývoj utkání a v žádném případě se na to nemůžeme vymlouvat.
Konečná vysoká porážka naznačila velké rezervy jak v obraně, tak ve fyzické připravenosti mužstva a ukázala, že takto se o druholigové body hrát nedá!!!