2  Hošic Jakub, Kůta Miloslav, Drbohlav Jiří

Č

D

komentář k utkání

Po nevydařeném vystoupení na turnaji v Mladé Boleslavi jsme měli možnost k napravení reputace v domácím prostředí, kde jsme hostili v 1. kole Českého poháru prvoligové béčko Jíčína. Po delší době měl trenér Bartoň k dispozici uzdraveného Aleše Stacha, naopak kvůli zranění nemohl počítat s Mikou, Šírkem a Paulusem.
Obě družstva se dobře znají, tak nebylo žádným překvapením, že se hosté soustředili v obraně zejména na pivota Hrubého. Úvodních 20 minut dominovali házenkáři Jíčína. Nám se nedařilo prosadit proti tvrdé a kompaktní obraně a naše útočné akce, které neskončily gólem, dokázali hosté proměnit v rychlý protiútok. Ve vrcholící dvacáté minutě za stavu 3:9 jsme si vzali time-out. Začalo se nám dařit v útoku a Tomáš Dvořák v bráně předvedl několik vynikajících zákroků. Za čtyři minuty to bylo už jen 7:9. Do konce poločasu však hosté znovu odskočili na rozdíl pěti gólů.
Ve druhém poločase dostali prostor všichni nominovaní hráči, ale stále byla k vidění pěkná házená s plným nasazením. Obraz hry se neměnil. My jsme útočili na postavenou obranu a náš soupeř těžil zejména z rychlého přechodu do protiútoku. Když se nám povedlo dostat na dostřel (v 52. minutě 18:21), tak nám na víc jakoby už nestačily síly a Jíčín nám zase utekl na větší brankový rozdíl.
V bojovném utkání dominovaly tvrdé obrany. Po delší době byla pohromadě tato sestava a pookřál zejména pivot Hrubý, který oprášil spolupráci s Alešem Stachem. Výborně zachytal Tomáš Dvořák, s tvrdou hrou hostů se statečně popasoval na rozehrávce střídající Orolín a několik rychlých sprintů předvedl při vracení Matěj Dvořák. O fotbalovou vložku se postaral Netrval.
Při společném pozápasovém posezení došlo i na vzpomínání, kdy podle vyprávění pamětníků kolem roku 1969 hrála Bělá p. B. rozhodující zápas v Jíčíně o sestup z druhé ligy. K utkání se nedostavil rozhodčí a pískal ho tak náš Jiří Cehák. Bělá tehdy vyhrála a došlo k napadení autobusu domácími fanoušky.