oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / TJ Sokol Bělá - TJ Chemička Ústí n. L. 30:31 (13:15)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 22.4.2024 | zobrazeno: 144x

TJ Sokol Bělá - TJ Chemička Ústí n. L. 30:31 (13:15)

Ve 20.kole 2.ligy SZČ jsme přivítali desátý tým soutěže Ústí nad Labem. Hosté přijeli s kompletní sestavou, včetně nejlepšího střelce celé soutěže Vrběckého.

My jsme po delší době hlásili také plnou sestavu, kde z potencionálních hráčů, kteří jsou zdravotně v pořádku, chyběl pouze Vítek Šebek. Ten ale každou chvíli čeká narození dalšího házenkáře a tak je jasné, že je rodina na prvním místě.

Vstup do utkání jsme měli velice dobrý. V 9. minutě jsme vedli 6:3 a měli jsme spoustu příležitostí náskok ještě navýšit. Bohužel jsme naše šance nevyužili a když k tomu přidáme pár technických chyb, tak toho zkušený soupeř využil a skóre vyrovnal. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme tahali za kratší konec a soupeř šel do výraznějšího vedení 15:11. Do poločasu jsme ale dokázali alespoň částečně smazat brankový rozdíl na 13:15.

Do druhého dějství jsme vstoupili výborně a za 4. minuty bylo srovnáno. Celý druhý poločas byl vyrovnaný a chvilku jsme byli nahoře my a chvíli soupeř. Bohužel nám vždy chyběl kousíček k převrácení výsledku na svou stranu.

Posledních 30 s. zápasu jsme měli míč v držení, ale střelu 5 s. před koncem chytil hostující brankář a tak jsme odešli poraženi nejtěsnějším rozdílem 30:31.

U takto vyrovnaných zápasů, kdy mezi týmy není takový rozdíl je potřeba, aby se k tomu svojí výkonností přidali i rozhodčí. Bohužel posuzování především sedmimetrových hodů bylo na každé straně zcela odlišné a prostě nás to poškodilo.

Každopádně nebudeme brečet. Padáme stoupáme spolu a pokud budeme přistupovat k zápasům s takovou bojovností a emocemi jako nyní, vše se v dobré obrátí.

AUTOR: Vojtěch Kuchta (trenér družstva mužů)