oddíl házené | ženy

Sokol Bělá / ženy / články / TJ Sokol Bělá - 1.HK Wendy Mělník 11:16 (5:5, 9:12)

téma: ženy | autor: Hrubas | datum: středa 10.3.2010 | zobrazeno: 2724x

TJ Sokol Bělá - 1.HK Wendy Mělník 11:16 (5:5, 9:12)

V úterý 9.3.2010 od 20 hodin sehrálo družstvo žen cca po 15 letech utkání před domácími fanoušky. Stalo se tak v přátelském zápase s účastníkem Pražského přeboru, celkem 1. HK Wendy Mělník.
Trenérská dvojice Foltýnová, Šanda měla k dispozici poměrně široký kádr, ve kterém nechyběly jak bývalé hráčky ještě Spartaku Bělá p. B. (Říhová, Zumrová, Machová, Hoznauerová, Poživilová), tak nováčci, pro které to bylo vůbec první utkání (Stachová, Doležalová, Karlová, Řípová, Válcová). V týmu se také objevily dvě nové tváře, bývalé hráčky Astry Praha Reindlová a Pivoňková.
Utkání se hrálo 3 x 20 minut. V úvodu první dvacetiminutovky se obě družstva jen těžko prosazovala přes dobře pracující obrany soupeřek. Ve 12. minutě proto svítil na ukazateli stav 0:1 a diváci tak začali být trochu nervózní při čekání na první střelkyni v domácím dresu. Tou se nakonec stala Radka Hoznauerová, která se prosadila pěkným podstřelem. Hráčky Wendy si následně vypracovaly tříbrankové vedení, které se ale domácím podařilo ještě do poločasu zlikvidovat, a proto se po první třetině „odcházelo do šaten“ za nerozhodného stavu 5:5.
Ve druhé třetině se hrála překvapivě vyrovnaná házená, když dominovaly především obrany obou družstev. Na soupeřkách byla sice znát větší rozehranost, ale domácí hráčky tento hendikep smazávaly velkou bojovností. I přesto si hráčky Wendy do druhé přestávky vytvořily mírné vedení 9:12. Ve třetí třetině se domácí hráčky snažily vyrovnat stav utkání, ale bohužel jim chyběla síla. Soupeřky trestaly chyby domácích hráček z rychlých protiútoků a tak se rozdíl ve skóre neustále zvyšoval, aby se zastavil na konečných 11:16.
I přes prohru musíme všechny naše hráčky pochválit za předvedenou hru. Byla na nich vidět veliká chuť a snaha. Obrana pracovala velice dobře a soupeřky se přes ni prosazovaly jen sporadicky. Jediné, v čem naše hráčky zaostávaly, byla fyzička, ale to je pochopitelné. V útoku byla na našich hráčkách vidět ještě nerozehranost, ale to se bude jistě postupně zlepšovat.
Utkání sledovalo cca 50 diváků, kteří odcházeli po delší době z haly potěšeni a jistě se všichni těší na další podívanou v podání našich žen. Doufejme, že oddíl v příští sezóně toto družstvo přihlásí do nějaké soutěže a diváci tak budou moci sledovat kromě házené i půvab hráček. Byla to parádní podívaná.