oddíl házené | ženy

Sokol Bělá / ženy / články / TJ Sokol Bělá p. Bezdězem – Spartak Ústí nad Labem … 27:17 (13:10)

téma: ženy | autor: Lenka | datum: pondělí 7.3.2016 | zobrazeno: 1006x

TJ Sokol Bělá p. Bezdězem – Spartak Ústí nad Labem … 27:17 (13:10)

V neděli vyjelo družstvo žen k dalšímu jarnímu utkání, tentokrát do Ústí nad Labem. Očekával se těžký zápas, neboť s domácím týmem a navíc na jejich palubovce jsme loni neodehrály zrovna kvalitní utkání. Takzvaným strašákem byly také ústecké střelkyně Janečková a pivotka Bázlerová. Náš tým navíc do utkání nastupoval bez předchozí tréninkové jednotky, takže jsme měly obavy, jaký výkon podáme.

Do zápasu vstoupila obě dvě družstva vyrovnaně a ani jeden z týmu výrazněji ve skóre neutekl.  Poločas skončil 13:10 v náš prospěch. Na začátku druhého poločasu jsme dokázaly velmi rychle zvyšovat náš náskok a soupeři utekly až na rozdíl 7 branek. Ústecký celek se snažil skóre korigovat, ale místo vstřelených branek se uchyloval k ostrému faulování našich hráček, za což si domácí odnášely dvouminutové tresty. A po odehraných 60.minutách jsme slavily další vítězství v řadě.

Naší silnou stránkou byla především velmi dobrá obrana a to po celou dobu zápasu. Výborně bránila Tereza Kuhnová na pravé spojce, která nepustila domácí Janečkovou k výraznějšímu prosazení (nutno podotknout, že Janečková se v posledních dvou zápasech zapsala 12 a 14 brankami proti Astře a Kobylisům) a také Nikola Křečková, která měla za úkol osobně na pivotu bránit ústeckou Bázlerovou a zamezit přihrávkám na tuto hráčku. V útoku již standardně ústecké vyrukovaly s osobní obranou na naší Janu Šteffanovou, nicméně podcenily sílu a zkušenosti ostatních hráček, které se tak také mohly podílet na výhře svými góly. Zápas velmi dobře vyšel Káje Matějkové, která nastřílela 7 branek. Toto vítězství bylo pro nás velmi důležité a doufáme, že budeme v dobrých výsledcích pokračovat i nadále.

Sestava a branky : E. Lepiešová,  N. Nováková – A. Rejnartová (4), K. Matějková (7), J. Šteffanová (3), T. Kuhnová (5), L. Houserová (1), N. Křečková (2), L. Kudrnáčová (4), Š. Babíková (1).

Každé pondělí od 16:30 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin probíhá v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Houserová Lucie (28)

Čadil Martin (22)