oddíl házené | ženy

Sokol Bělá / ženy / články / Loko České Budějovice : TJ Sokol Bělá p. Bezdězem (29:31)

téma: ženy | autor: Jana | datum: úterý 22.9.2015 | zobrazeno: 1102x

Loko České Budějovice : TJ Sokol Bělá p. Bezdězem (29:31)

V sobotu vyrazily ženy na jih Čech, aby sehrály první ligové utkání v tomto roce. Očekával se těžký zápas, neboť celek Českých Budějovic sestoupil z první ligy. Na zápas jsme odjížděly v mírně oslabené sestavě (chyběly spojky Nevrlá, Křečková, Rejnartová) a s jednou brankářkou. Nicméně jsme chtěly podat co nejlepší výkon a dovézt z jihu první body do tabulky.

Ze začátku utkání získávalo domácí družstvo rychle herní a gólovou převahu. Hráčky dokázaly velmi dobře kombinovat, výhodou byla také výška spojek a jejich dobře mířené rány z dálky.
V 6. minutě zápasu však došlo k oslabení domácího týmu, když spojka Kolbů nesmyslně sundala bělskou Kudrnáčovou v trháku na brankovišti a odešla s přímou červenou kartou na tribunu. Náš tým pak postupně začal budějovické hráčky dotahovat, střelecky se dařilo a zlepšily jsme obranu. Poločas skončil 16:15 v náš prospěch.

V druhém poločase jsme se snažily hubené vítězství udržet, nicméně se nám dařilo i přes postupující únavu hráček rozdíl branek navyšovat. Zhruba ve 20. minutě druhého poločasu jsme odskočily na rozdíl 6 branek a mnohé z nás hypnotizovaly očima časomíru, aby už byl konec a my o tento náskok nepřišly (jak je bohužel u nás zvykem). Svůj podíl na tomto rozdílu měla jak dobrá obrana a útok našeho týmu, tak neúspěšnost střelby domácích hráček. Ty se snažily využít faktu, že brankářka Niki Nováková je menšího vzrůstu, a jejich cílem bylo vymetat horní rohy branky – což se jim ale nedařilo a v mnoha případech přestřelily bránu. Souhrou těchto „náhod“ se nám podařilo vedení stále držet. Zlom nastal cca ve 27. minutě, kdy budějovické družstvo chytlo snad druhý dech a nám naopak síly docházely. Domácím hráčkám se podařilo stáhnout rozdíl na pouhé dvě branky a trvat poločas byť jen o minutu déle, už by nás měly.

Naštěstí se ale hraje „pouze“ 2x30 minut a my jsme mohly po závěrečném hvizdu rozhodčích slavit první body do tabulky, navíc s tak těžkým soupeřem.  Konečný výsledek 31:29 pro Bělou!!

Velké uznání za tento zápas si zaslouží brankářka Nikča Nováková, která odchytala skvělé utkání a vzadu nás hodně podržela.

Sestava a branky : Nováková N. – Matějková K. (5), Kotrmanová J. (10), Kuhnová T. (4), Houserová P. (3), Houserová L., Kudrnáčová L. (8), Vodičková K. (1), Babíková Š., Samešová N.

Každé pondělí od 16:30 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin probíhá v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Houserová Lucie (28)

Čadil Martin (22)