oddíl házené | ženy

Sokol Bělá / ženy / články / Slavoj Tachov - Sokol Bělá 15:25 (9:13)

téma: ženy | autor: Jana | datum: úterý 4.11.2014 | zobrazeno: 1738x

Slavoj Tachov - Sokol Bělá 15:25 (9:13)

V neděli 2.11. jsme se vydaly až do vzdáleného Tachova. Očekávaly jsme nelehký a vyrovnaný zápas, protože dosavadní výsledky Tachova (4 výhry, 1 prohra) dávaly tušit dobrý a silný tým. I přesto jsme se však s třetím týmem tabulky chtěly o body poprat.

Začátek utkání se nesl v pokračujícím rozchytávání brankářek – jak naší, tak domácí. Šance byly na obou stranách ale do 10. minuty svítil na časomíře stav 1:1. Poté se však začalo dařit na obou stranách a góly přibývaly. Domácí hráčky a jejich fanoušci si stěžovali na naši tvrdou hru, nicméně se nám dařilo velmi dobře bránit a nepustit je do vyložených šancí a to bez jakéhokoli postihu ze strany rozhodčích. V první půli zafungovala právě naše dobrá obrana a skvělý výkon brankářky Evy Lepiešové, na které si domácí střelkyně vylámaly zuby a vyčerpaly síly. Po 30. minutách jsme odcházely do šaten s vedením 13:9. Věděly jsme ale, že tachovské se vrhnou do druhého poločasu se vší vervou a budou chtít tento náskok smazat a že prvních 10 minut druhého poločasu pro nás bude klíčových, abychom domů odvezly 2 body za vítězství.

Vstup do druhé půle se lépe vyvedl našemu týmu a po zmiňovaných prvních 10 minutách už náš náskok vzrostl na rozdíl 8 branek. U domácích hráček zafungovala, v negativním slova smyslu, psychika, kdy se jim nedařily přihrávky a ani střely a naopak my zahrály jedno z nejlepších utkání a hezky se nám dařilo kombinovat a střílet branky. Nevraživost domácích a nezvládnutí tlaku z výsledku se projevilo ve faulu na Terezu Kuhnovou, kterou při trháku na šestce zezadu sejmula tachovská Sluková a odešla tak do šaten s červenou kartou. Zbytek utkání jsme se snažily dohrávat ve stále dobrém tempu a rozdíl branek po odehraných 60. minutách navýšily na 10.

V tomto utkání je potřeba vyzvednout výborné výkony brankářky Evy Lepiešové, která nám byla vzadu velkou oporou. Utkání s Tachovem nám sedlo, obrana byla bezpochyby nejlepší jakou jsme kdy zahrály a v útoku se prosadila opět většina z nás.  Tento zápas hodnotím jako nejlepší, jaký jsme zatím v této sezóně zahrály. Doufejme, že stejnou formu si přivezeme i 15.11. do Turnova, kde nás čeká další těžký zápas.