oddíl házené | ženy

Sokol Bělá / ženy / články / Letní příprava družstva žen

téma: ženy | autor: Hrubas | datum: pondělí 1.9.2014 | zobrazeno: 1995x

Letní příprava družstva žen

Naši letní přípravu jsme zahájily v termínu 11.-13.7. soustředěním v Kořenově. Z celého kádru chyběly pouze tři hráčky, takže na účast jsme mohly být právem hrdé. Zvládly jsme posilování, výběhy do lesa a také celodenní pěší výlet na rozhlednu Štěpánka, při kterém jsme ušly celých 16km J. Cestou jsme také provětraly naše nové vycházkové teplákovky. Růžová vpřed!

Po soustředění jsme ovšem na přípravu nezanevřely a neodsunuly ji do pozadí. Právě naopak. Vrhly jsme se do ní s ještě větší chutí a zapálením.

Pondělí patřilo výběhům a následnému posilování. Naší základnou se stalo liberecké fitcentrum 2Bfit, které provozuje jedna z nás – Anička.  Výběhy vedla Jana s Terkou a proběhly jsme se po liberecké cyklostezce podél Nisy. Následovalo posilování všech partií našich těl, které si vzala na starosti Anička.

Úterky probíhaly v turnovském sportovním centru Body Sport. Vždy na nás čekalo 45min spinningu a 45min další aktivity. Takže si některé z nás mohly poprvé v životě vyzkoušet cvičení pomocí TRX pásů, cvičení na balónech, bodycross trénink zaměřený na výdrž a budování svalové hmoty či klasické cviky v činkami různých hmotností.

Středy jsme v červenci absolvovaly v Turnově, v místní Tenisové hale. Na rozehřátí jsme si vyběhly na půlhodinky směrem do Struh a do Bělé u Turnova. Při prvním výběhu jsme absolvovaly také výběh (výšlap) lyžařské sjezdovky ve Struhách. Poté následoval kruhový trénink, vedený příjemnou instruktorkou Martinou, která nás vůbec nešetřila (cca hodina).

Čtvrtky patřily opět libereckému fitku 2bfit, kde pro nás instruktorka Renča připravila hodiny jumpingu a jednou jsme si také mohly vyzkoušet flowin, který nám dal pěkně zabrat, ačkoli to na první pohled vůbec nevypadalo.

Když zbyla síla tak jsme si v pátek vyběhly na přehradu, případně jsme si naordinovaly po náročném týdnu zasloužené volno. Od srpna jsme si však již začaly pronajímat halu v liberecké Aréně, abychom kromě fyzičky nabraly i technické, střelecké a hráčské dovednosti a tak začaly páteční večery patřit také házené.

Druhý víkend v srpnu nás ale navíc čekalo další soustředění – tentokrát cyklistické, doplněné ranními výběhy a večerními tréninky s míčem. Sobotu jsme věnovaly celodenním výletu na kolech po trase Tatobity – Sedmihorky – Pelešany – Hlavatice – Valdštejn – Hrubá Skála – Karlovice – Sekerkovy Loučky – Lestkov – Tatobity. Poslední úsek cesty (mimochodem po výborném obědě) byl zničující, ale odměnou pro tělo i pro duši nám byl bazén u chaty, do kterého jsme se ihned po návratu všechny vrhly. V srpnu jsme se začaly více zaměřovat na trénování techniky. Několikrát jsme absolvovaly tréninky na liberecké Aréně, jednou na venkovním hřišti u ZŠ Dobiášova a nevynechaly jsme také tréninky v bělské městské sportovní hale.

V rámci přípravy jsme také sehrály několik přátelských utkání, ve kterých jsme si v praxi vyzkoušely, jak na tom jsme po technické stránce, zda vůbec ještě dokážeme střílet góly a jak zafungují na soupeře naše nacvičené signály. Našimi soupeři se stali liberečtí házenkáři – mladší dorostenci, bělští starší dorostenci a tým ženských prvoligových pražských Kobylis. Zatímco s kluky jsme sváděly více méně vyrovnaná utkání (ačkoli v určitých momentech byl především v aktivitě a pohybu po hřišti znát věkový rozdíl žen a dorostenců), s Kobylisami se nám přípravný zápas dvakrát nevyvedl. Ze svých chyb jsme se snad, doufejme, poučily a pro další, mistrovské, zápasy se jim pokusíme vyhnout a náš výkon zlepšíme.

Je potřeba pochválit celý tým za to, že se aktivně a svědomitě účastnil všech tréninků. Je jasné, že každá z nás má svoji práci, školu - tři z nás se připravují na státnice a maturitu, stejně jako další aktivity a tak zvládat trénink 5x týdně se 100% docházkou bylo nereálné. I přesto jsme se však scházely v hojném počtu a přípravu nepodcenily. Můžeme na sebe být hrdé.