oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / Turnaj dorostenců ve Zruči nad Sázavou.

téma: mladší dorost | autor: Hrubas | datum: středa 8.10.2008 | zobrazeno: 1898x

Turnaj dorostenců ve Zruči nad Sázavou.

V sobotu 4.10.2008 se zúčastnilo naše družstvo dorostenců mistrovského turnaje ve Zruči nad Sázavou. Pod vedením trenéra Šandy sehráli naši hráči tři utkání, která všechna vysoko prohráli a potvrdili tak svou „formu“.

Jiskra Zruč nad Sázavou – TJ Sokol Bělá pod Bezdězem 27:7 (16:3)
V utkání jasně dominoval náš soupeř, který mohl nasadit do hry i hráče z lavičky. Naši hráči vůbec nebojovali, hráli bez zájmu, bez pohybu čehož zkušený soupeř lehce využil a již do poločasu rozhodl o výsledku utkání.
branky Bělé: Šírek 3, Poc 2, Dubec 1, Kovařík 1

1. HC Wendy Mělník – TJ Sokol Bělá pod Bezdězem 24:7 (10:1)
I v tomto utkání nás soupeř jasně přehrál, když naši hráči zaostávali ve všech herních činnostech. K tomu se přidala nulová bojovnost, odevzdanost, bojácnost a debakl byl na světě. Naše hra byla velice mizerná a s házenou neměla skoro nic společného.
branky Bělé: Poc 3, Šírek 3, Kovařík 1

TJ Sokol Libčice – TJ Sokol Bělá pod Bezdězem 26:15 (11:7)
Jediné utkání, ve kterém naši hráči alespoň bojovali. Utkání bylo v prvním poločasu vyrovnané, ale ve druhém už zkušenější soupeř nepřipustil žádné drama a v poklidu vyhrál. Přestože jsme i v tomto utkání vysoko prohráli, tak si hráči alespoň dokázali, že pokud chtějí, tak to jde s každým soupeřem.
branky Bělé: Šírek 7, Poc 6, Černý 1, Kovařík 1

Hodnocení turnaje nebude jednoduché, když vůbec účast na turnaji můžeme považovat za úspěch, protože na první turnaj do Kutné Hory se naši hráči vůbec nesešli. Kádr týmu tvoří šest hráčů věkem mladšího dorostu, kteří jsou doplnění prvním rokem staršími žáky, kteří se jen těžko prosazují proti daleko starším a mohutnějším protihráčům. Ovšem jejich výkon je mnohdy lepší, než výkon jejich starších spoluhráčů.
Střelecky táhne družstvo Poc a Šírek, který má ale poměrně nízké procento úspěšnosti střelby. Koho lze pochválit je rozhodně brankář Prokop, na kterém je vidět velké zlepšení. Jeho výkon roste také z důvodu, že jako jeden mála chodí pravidelně na tréninky mužů. Určitým příslibem je i výkon všech starších žáků, ovšem bude záležet hlavně na nich, jakým směrem se bude vyvíjet jejich házenkářská budoucnost.
Oddíl jednal s bývalým vynikajícím hráčem Ivanem Zajacem, který přislíbil pomoc při vedení tohoto družstva, ovšem bude záležet hlavně na hráčích samotných, jak budou docházet na tréninky a jak na sobě budou pracovat. Doufejme, že to s házenou myslí vážně.

Dalšího turnaje se zúčastní naši hráči již tuto neděli, kdy zajíždí na turnaj do Libčic.