oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / 20.kolo II.ligy MLD: Sokol Bělá - Sparta Kutná Hora 43:32 ( 23:18 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: středa 26.4.2017 | zobrazeno: 3448x

20.kolo II.ligy MLD: Sokol Bělá - Sparta Kutná Hora 43:32 ( 23:18 )

Sobotní sportovní program v hale za Sokolovnou pokračoval utkáním II.ligy mladšího dorostu. Ve 20.kole jsme hostili ve středočeském derby Kutnou Horu. Podzimní zápas jsme ve Zruči n.S., kde má dorost Kutné Hory dočasný azyl, vyhráli 32:36. Kutná Hora přijela v oslabené sestavě, chyběli hostující hráči z Dukly, ale v sestavě byl nejlepší střelec ligy Procházka. Chtěli jsme potvrdit 2 body z Ústí n.L. a souboj o konečné druhé místo mít ve vlastních rukou.

Hosté přijeli jen s jedním hráčem na střídání, taktika byla jasná. Hrát maximalně rychle 1., 2. vlnu, rychle rozehrávat po obdržené brance a "bušit" do soupeře, aby mu během druhého poločasu došly síly.

Od začátku se hrálo hodně útočně a padalo dost gólů. Nám se dařilo držet se předzápasových předsevzetí, v 10.minutě byl stav 11:5, v 19. zvyšoval Brisuda už na 16:11. Dávali jsme jednoduché góly z rychlého útoku, na postavenou obranu se dokázali prosadit hlavně Humpola se Sojkou.

Do druhé půle jsme vstoupili velmi vlažně, čehož Kutná Hora dokázala využít. V 37.minutě snižoval Procházka na 25:22 a hosté se vrátili do zápasu. Klukům se povedlo vrátit ke své hře a během deseti minut odskočili na bezpečných 34:26 ve 47. minutě. Závěr utkání hosté dohrávali už bez hráčů na střídání, protože Jeníček dostal po třetím vyloučení červenou kartu. Konečný výsledek 43:32 hovoří za vše. Hrálo se hodně útočně a otevřeně.

Výsledku si velmi vážíme, po nepřesvědčivých výkonech v lize a na turnaji PHC se kluci dostávají do pohody, potěšil mě i výkon většiny hráčů. Důležitým faktorem byl náš širší kádr. Do hry se zapojili všichni hráči, opory naplnily očekávání, dobrou jarní formu potvrdili Vaněk s Brisudou. Rezervy máme v obraně, tam je stále co dohánět.

Divákům děkujeme za podporu v hledišti :o) .

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Zranění dvou hráčů soupeře, o kterém jsem se dozvěděl až z komentáře kolegy z Kutné Hory, je nám upřímně líto. Zdravim do Kutné Hory a borcům přeji brzké uzdravení !

V 21.kole máme volný los a s letošním ročníkem II.ligy se rozloučíme 6.5. v přímém souboji o 2.místo se Sokolem Úvaly. Tímto Vás všechny srdečně zveme. Chceme se rozloučit hezkou, ofenzivní házenou, přijďte nás povzbudit !