oddíl házené | mladší dorost

Sokol Bělá / mladší dorost / články / Prague Handball Cup 2017 - mladší dorost

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: čtvrtek 20.4.2017 | zobrazeno: 1742x

Prague Handball Cup 2017 - mladší dorost

Prague Handball Cup je velký mezinárodní turnaj v házené pro mládež konaný v Praze.
Turnaj je pořádán pravidelně o velikonočních svátcích již od roku 1992. Letos se konal už 26.ročník, jen v kategorii mladšího dorostu hrálo 72 družstev.
S ročníkem 2000 jsme se turnaje zúčastnili už potřetí, tentokrát v kategorii mladšího dorostu.

Sestava: Bernard, Brisuda, Coufal, J.Humpola, Piešťanský, Sojka, Stanev, Sucharda, Šídlo, Vacek, Vaněk, Vítek

Naše základní skupina

Ajax Copenhagen I ( DEN )
Apolloon Kortrijk ( BEL )
ASDF Handball Malo ( ITA )
TV Eibach 03 I ( GER )
GOG ( DEN )

Naše výsledky

Pátek 14.4. - hala Děkanka, Praha 4 - Nusle

Sokol Bělá - TV Eibach 17:17 ( 8:7 )
vývoj skóre: 0:3, 4:4, 7:7, 10:10, 15:13, 16:14, 16:17, 17:17
Humpola 8, Sojka 5, Brisuda 2, Piešťanský 1, Stanev 1

Sokol Bělá - Handball Malo 16:17 ( 8:7 )
vývoj skóre: 2:2, 4:4, 7:7, 10:8, 11:11, 11:14, 14:15, 15:17, 16:17
Sojka 4, Humpola 3, Sucharda 3, Vaněk 2, Šídlo 2, Vacek 1, Bernard 1

Sokol Bělá - Kortrijk 22:13 ( 13:5 )
vývoj skóre: 7:0, 13:5, 14:9, 19:12, 22:13
Sucharda 7, Sojka 3, Šídlo 3, Humpola 2, Vacek 2, Brisuda 2, Vaněk 2, Stanev 1

Sobota 15.4. - hala Stadion Juliska - Praha 6, Dejvice

Ajax Copenhagen I - Sokol Bělá 20:9 ( 11:3 )
vývoj skóre: 0:1, 6:1, 12:4, 17:7, 20:9
Humpola 5, Sojka 2, Brisuda 1, Sucharda 1

GOG - Sokol Bělá 20:19 ( 9:11 )
vývoj skóre: 2:2, 4:4, 4:8, 11:11, 14:14, 16:16, 20:18, 20:19
Sojka 5, Vítek 4, Sucharda 2, Piešťanský 2, Bernard 2, Šídlo 1, Brisuda 1,Humpola 1,Vacek 1

Neděle 16.4. - hala Ruzyně - Praha 6

1/16 finále B

Sokol Bělá - RD Koper 16:19 ( 11:9 )
vývoj skóre: 2:2, 5:3, 7:6, 11:8, 14:14, 16:15, 16:19
Humpola 6, Šídlo 4, Sucharda 3, Sojka 2, Vaněk 1

Už páteční výsledky rozhodly o našem osudu v nadstavbové části turnaje, protože v sobotu nás čekaly dva týmy z Dánska, které jsou někde jinde.

1.hrací den jsme k postupu do nadstavby A potřebovali uhrát minimálně 5 bodů a určitě to bylo v našich silách. Přes špatné vstupy do utkání se nám povedlo ještě v prvních poločasech dotáhnout a otočit vývoj skóre. Bohužel svými chybami jsme zápasy nedotáhli do vítězného konce. V posledním pátečním zápase se kluci dostali trochu do pohody a jasně zvítězili, když si zahráli hlavně hráči, kteří nebyli v základní sestavě.
Na 2x15 minut je hrozně znát každá technická chyba, každá neproměněná šance a bohužel i každé špatné rozhodnutí rozhodčích. A nebojim se říct, že naše druhé utkání v základní skupině / B - Malo 16:17 / ho hrubě ovlivnili a ještě ta arogance... :o(

V sobotu jsme mohli natáhnout budíček, protože naše zápasy na Julisce začínaly až odpoledne. Proti Dánům to pro nás měla být hlavně velká zkušenost. S Ajaxem bylo rozhodnuto po prvním poločase, ale druhý zápas proti pozdějšímu vítězi turnaje v kategorii mladšího dorostu se nám povedl ve všech směrech. GOG odehrál celý zápas bez brankáře v sedmi lidech v poli. Většinu zápasu jsme vedli, ale v závěru Dánové potvrdili kvalitu. Hráči soupeře moc nechápali střely brankáře Vítka přes celé hřiště, který zaznamenal 4 branky, já jsem zase moc nechápal hru v sedmi lidech v útoku po celé utkání. Ale pravidla to dovolují, tak proč ne. Po dobře odehraném zápase se nám zvedla nálada, kterou jsme večer potřebovali na diskotéku v Galerii Harfa, kam jsme se po večeři přesunuli. Kluci si to užili, navázali nové kontakty a za dobré chování byla posunutá večerka.

V neděli nás v Ruzyni čekal zápas 1/16 finále play - off skupiny B. Za soupeře nám byl tým RD Koper ze Slovinska, který měl v základní skupině dobré výsledky. S drobným zraněním nastoupili Humpola, Vítek a Vaněk a úvodní minuty ukázaly, že bychom měli zvládnout postoupit. Po poločasové výhře 11:9 se hostům rozchytal brankář a opět rozhodovala hra křídel. Soupeř z nich dával, my bohužel ne. Čtyři minuty před koncem nás rozhodčí trochu necitlivě poslali za stavu 16:15 do dvojnásobného oslabení a v závěru soupeř stihnul otočit na konečných 16:19. Kompenzaci v podobě dvojnásobné přesilovky v poslední minutě už jsme nestačili využít a pakovali se domů. Po zápase v nás bylo velké zklamání, cítili jsme křivdu a pozdější los našeho soupeře by nám dával velkou šanci zůstat ve hře až do pondělí. Ale na kdyby se nehraje, takže nebylo co řešit.

Turnaj se nám herně a výsledkově nepovedl. Někteří potvrdili pokles formy z ligové soutěže. Celkem se nám daří mezi spojkami v obraně, ale bohužel nám chybí větší kvalita a vyrovnanost na křídlech. Tam snese přísnější měřítko Sucharda a poslední zápas se trochu zvednul Jirka Šídlo. Ostatní dělají chyby v obraně, nedávají jasné náskoky a nerozbíhají rychlý útok. 99% procent trháků zakončuje pivot Vaněk ! Zápasy jsem nechtěl odehrát na základní sestavu a na 2x15 je každá chyba hrozně znát, zvláště v tak vyrovnaných zápasech, jaké jsme odehráli. Naopak zlepšené výkony potvrdili Vacek s Piešťanským, kteří jsou pilíře obrany a osmělují se už i v útoku. Ale "Pragáč" neni jen o sportu, kluci si užili atmosféru turnaje, noční Prahu a diskotéku v Galerii Harfa. S chováním nebyl žádný problém, kluci drželi dohody, odměnou jim za to byl volnější režim ve škole, kde jsme byli ubytovaný.

Rodičům děkujeme za podporu. Každý den nás přijeli povzbudit a pomohli mi i s dopravou. Ještě jednou velký dík, na rozlučce po Úvalech 6.5. se srovnáme :o).

Fotky z turnaje najdete >>> ZDE.

Děkujeme městu Bělá pod Bezdězem a firmě Atmos. Díky Vaší podpoře se můžeme zúčastnit takových akcí bez finanční spoluúčasti rodičů.

Každé pondělí od 16:30 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin probíhá v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Houserová Lucie (28)

Čadil Martin (22)