oddíl házené | mladší dorost

Sokol Bělá / mladší dorost / články / 18.kolo II.ligy MLD: Sokol Bělá - Pardubice 28:29 ( 13:14 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 4.4.2017 | zobrazeno: 230x

18.kolo II.ligy MLD: Sokol Bělá - Pardubice 28:29 ( 13:14 )

V 18.kole II.ligy jsme v domácím prostředí hostili Pardubice. Chtěli jsme napravit špatný výkon ze Dvora Králové, hosté šest kol nevyhráli a přijeli se skromným cílem, uhrát přijatelný výsledek. V podzimní části jsme v Pardubicích vyhráli 27:29.

V základní sestavě chyběli nemocný Vítek a zraněný Humpola, v brance začal Kuba Coufal a na rozehrávce Richard Stanev.

Od úvodních minut se hrálo vyrovnané utkání podprůměrné úrovně. Hosté v okleštěné sestavě rozložili síly na celý zápas, my jsme nehráli rychle dopředu a na postavenou obranu to bylo hodně statické. Všichni spoléhali, co vymyslí střelec Sojka. V obraně nám chyběl důraz, Pardubicím stačil obyčejný kříž a na prostředku byla metrová díra. Dále jsme nezvykle prohráli i dost soubojů 1 na 1. Ve 20.minutě odstoupil pro zranění Sojka, tím ztratily naše spojky na údernosti. V závěru 1.poločasu jsme navíc nezvládli přesilovku 6 na 4, kterou jsme prohráli 1:2. Vedení 12:10 v 26.minutě se nám nepodařilo udržet a do kabin se šlo o poločase za stavu 13:14.

Do 2.půle nastoupil do branky nemocný Vítek s cílem zrychlit hru a hrát "tempo házenou", protože rychlé rozehrání je jeho silnou stránkou. V 41.minutě zvyšoval Piešťanský na 20:18 a vypadalo to, že pomalu přebíráme otěže utkání. Bohužel jsme špatně bránili a Pardubice ve 46.minutě zase vedly 22:23. To už byl na rozehrávce Humpola, který oproti původním plánům neměl zasáhnout do utkání, aby doléčil vazy v koleně. V 50.minutě se nám povedlo opět odskočit na rozdíl dvou gólů 26:24. Po technické chybě a  neproměněných šancích hosté opět vedli v 54.minutě 26:27. V 56.minutě dával Humpola na 28:27, ale byl to bohužel náš poslední gól v tomto utkání. Pardubice byly hodně produktivní a potrestaly naše chyby. Utkání by slušela spíše remíza, ale s poslední střelou Piešťanského si brankář hostů poradil a Pardubice překvapivě zvítězily.

Po Lounech kluci hledají svou tvář. V útoku nespolupracují, v obraně je hrobové ticho a chybí mi tam od některých větší zarputilost. V útoku nemáme pohyb hráčů bez míče a bojíme se jít do sobojů i za cenu inkasované rány. Druhý zápas po sobě jsme neházeli sedmičku, což o něčěm svědčí. Zápas ukázal smutnou realitu, že při zranění Sojky a Humpoly nedokážeme doma porazit předposlední družstvo v tabulce. Pokud se nezvedneme, tak s takovým výkonem nás doma Kutná Hora ( doma 20.kolo ) a Úvaly ( doma 22.kolo ) sfouknou jak svíčku !

Samozřejmě hráči hrají to co je naučíme, ale některým přijde moc trénovat v dorostu dvakrát týdně, začali automaticky chodit jen jednou. Ale pokud kluci nechtějí a nejsou ochotni na hřišti "kousat palubky", tak se tam můžeme třeba zbláznit.
Jediným pozitivem je, že si zahráli všichni hráči a cenné zkušenosti sbíral Kryštof Doležal, který měl premiéru v dorostenecké lize.

Diváků děkujeme za trpělivost a podporu, další kolo hrajeme už ve čtvrtek 6.4. od 17:30 v Ústí nad Labem.

Podrobnosti z utkání >>> ZDE.

aktuální výsledky

TJ Sparta Kutná Hora