oddíl házené | mladší dorost

Sokol Bělá / mladší dorost / články / 15.kolo II.ligy MLD: Sokol Bělá - TJ Náchod 32:26 ( 15:13 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 14.3.2017 | zobrazeno: 654x

15.kolo II.ligy MLD: Sokol Bělá - TJ Náchod 32:26 ( 15:13 )

V dalším kole II.ligy jsme v domácím prostředí hostili družstvo TJ Náchod. Podzimní utkání jsme na východě Čech vyhráli 24:33.

V základní sestavě chyběli brankář Vítek a zraněný Humpola, kteří začínali na střídačce. S rozestavením jsme trochu improvizovali. Sojka nastoupil na rozehrávce a Šídlo na levé spojce se střídáním do obrany.

Do zápasu jsme vstoupili velmi laxně. V útoku byl aktivní jen Sojka a v obraně nás "cvičilo" pravé křídlo hostujícího celku. Dále jsme se prali s produktivitou střelby. Kluci zahazovali jednu šanci za druhou, nebo trefovali tyčky. Za 1.poločas jsme nedali celkem 18 vyložených šancí ! Vše vyvrcholilo v závěrečných minutách úvodní třicetiminutovky. Ve 27.minutě zvyšoval Náchod na 11:13, poté kluci jakoby přepnuli na jiný level, zrychlili hru, zlepšili produktivitu střelby a do konce poločasu otočili na 15:13.

Tempo hry se nám povedlo přenést i do druhé půle a ve 33.minutě zvyšoval Vaněk z trháku na 19:14. Tento rozdíl se nám povedlo držet po zbytek utkání, kdy do zápasu nastoupili postupně všichni hráči z lavičky a základní sestavu jsme mohli pošetřit na starší dorost. V závěru měli rozhodčí plné ruce práce uklidnit horké hlavy některých hráčů.

Kluci to tentokrát odehráli kolektivně, dařilo se pivotům Vaňkovi a Brisudovi. V 1.poločase nás držel střelecky Sojka, na kterém se soupeř opět vyfauloval / po faulech na něho 4 přesilovky /. Spolehnout jsme se mohli na oba brankáře, Vítek byl bezchybný při chytání křídel a hráče hodně "tlačil" do 1. a 2. vlny.

Premiéru ve II.lize okořenil gólem starší žák Matěj Humpola, který je u nás na hostování z Mělníka.

Divákům děkujeme za podporu v hledišti !

Podrobnosti z utkání ZDE.

Další kolo odehrajeme v sobotu 18.3. od 15:00 ve Dvoře Králové.

nábor dětí

Každé úterý a čtvrtek od 15:00 do 16:30 hodin probíhá v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Nigrín Jiří (19)

Sojka Michal (16)