oddíl házené | mladší dorost

Sokol Bělá / mladší dorost / články / Mladší dorost vyhrál v Úvalech a přezimuje na 2.místě

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: pondělí 12.12.2016 | zobrazeno: 489x

Mladší dorost vyhrál v Úvalech a přezimuje na 2.místě

Sokol Úvaly - Sokol Bělá 27:30 ( 13:14 )

Poslední kolo II.ligy jsme odehráli v sobotu 10.12. v Úvalech. Obě družstva měla na kontě jednu porážku a byl to tedy přímý souboj o druhé místo v tabulce. Domácí opory měly v nohách utkání I.ligy staršího dorostu, které předcházelo našemu zápasu. My jsme odjížděli do Úval v nekompletní sestavě. Chyběli Vacek  (osobní důvody ), Humpola ( se starším dorostem v Liberci ), Stanev nastoupil se sebezapřením ( bolavé koleno ) a Piešťanský se vrátil do sestavy po 12 týdnech. Sestavu staršího dorostu jsme museli posílit, jediný dobrovolník byl Humpola, takže nebylo co řešit.

Do utkání jsme vstoupili se Stanevem na rozehrávce. V úvodu utkání dominovaly obrany, v 11.minutě byl stav 3:3, když se za nás dvakrát trefil Sucharda z pravého křídla. Vyrovnaný stav trval do 23.minuty, pak se nám povedlo odskočit na rozdíl 3 gólů. Ostrými pálil hlavně Sojka, který v 1.půli vstřelil 7 branek. Bohužel už ve 25.minutě měl druhý dvouminutový trest a zbytek utkání dohrával pod hrozbou červené karty.

Kluci se po opatrném úvodu osmělili a viděli, že mohou vyhrát i bez svého nejlepšího hráče Humpoly. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se popereme o body.

Do druhé půle domácí vstoupili v nejsilnější sestavě a začali hodně aktivně. Sojka střídal do obrany, ale tu si výborně řídil Vaněk. Kluci dobře bránili a přežili úvodní nápor domácích ve druhém poločase. Ve 41. minutě zvyšoval Brisuda na 17:21 a tento náskok jsme si podrželi až do konce. Střelec Sojka byl už hodně hlídaný, více prostoru začal využívat Šídlo, který byl nejlepším hráčem druhého poločasu. V 53. minutě inkasoval Sojka třetí dvouminutový trest a červenou kartu, ale zbytek utkání jsme si takticky pohlídali.

Do Úval jsme v této sestavě odjížděli bez přehnaných ambic. Kluci se vyhecovali, dobře bránili a postupem času jim rostlo sebevědomí. Střelecky na sebe vzali zodpovědnost Sojka se Šídlem, každý jeden poločas. V obraně kluci dokázali rozestavěním reagovat na sestavu domácích, povedlo se nám dokončit i několik rychlých přechodů do útoku. V důležitých chvílích druhého poločasu nás podržel brankář Vítek.

Podrobnosti z utkání >>> ZDE.

S dopravou mi pomohli Šídlovi a p.Bernard - děkuji !

II.liga MLD SČ >>> ZDE.

Letošní poslední trénink je 15.12., v sobotu 17.12. se koná rozlučka s rokem 2016. 15:00 - 17:00 v hale, poté přesun na občerstvení do Sokolovny. Srdečně zveme všechny rodiče !

Zimní příprava začne tréninkem 3.1. v hale. Žádný turnaj není v plánu, v jednání jsou přátelské zápasy se družstvy I.ligy mladšího dorostu.

aktuální výsledky

TJ Sparta Kutná Hora