oddíl házené | mladší dorost

Sokol Bělá / mladší dorost / články / 9.kolo II.ligy MLD: Sparta Kutná Hora - Sokol Bělá 32:36 (15:20)

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 29.11.2016 | zobrazeno: 411x

9.kolo II.ligy MLD: Sparta Kutná Hora - Sokol Bělá 32:36 (15:20)

V 9.kole II.ligy jsme zajižděli do Zruče nad Sázavou, kde hraje v místní hale domácí utkání dorostenecké ligy Kutná Hora. Tentokrát byly nějaké omluvenky, někteří měli za sebou i sobotní utkání za starší dorost. Družstva se dokonale znají, ročník 2000, který tvoří základ obou družstev, spolu hraje krajské soutěže od minižactva. Už při rozcvičení byla mezi hráči znát menší nervozita z přítomnosti střelce Škaldy, který patří k odchovancům Kutné Hory, ale momentálně za domácí hostuje z Dukly Praha.

Do utkání jsme vstoupili s přílišným respektem. Kluci před zmiňovaným hráčem ustupovali a brankář Vítek neměl proti jeho ranám ze střední vzdálenosti nejmenší šanci. Kluci se postupně osmělili, začali více věřit ve vlastní schopnosti a v 13.minutě jsme byli ve vedení 6:9. Hra měla rychlý spád, góly padaly v rychlém sledu. My jsme měli přeci jen větší kvalitu mezi tyčemi, Lukáš pochytal hlavně dost ran z křídel, kam jsme to nechávali dohrávat. Více jsme zahušťovali střed obrany a kluci se zdvojovali při bránění Škaldy a Procházky. Z bránění na "dlouhé ruce" vyplynulo už druhé vyloučení Humpoly ve 20.minutě. Zbytek poločasu do hry nezasáhnul, protože příští trest znamenal červenou kartu. Poločasová přestřelka skončila 15:20 v náš prospěch.

Do druhé půle byly jasné priority. Soustředit se na obrany Škaldy s Procházkou ( v 1.poločase nám dali 13 gólů z 15 ), museli jsme změnit obranu na 1:5, Humpola hrál posledního, aby minimalizoval riziko dalšího vyloučení. V útoku hrát jednoduše, na minimum přihrávek rychle dopředu a do domácích "bušit".

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a očividně se kluci začali více obětovat v obraně. To podpořil sérií šesti zákroků brankář Vítek a ve 40.minutě zvyšoval Vaněk už na 18:26. Domácí si začali více hlídat Sojku s Humpolou, tím vzniklo více prostoru pro pivoty, kteří se dokázali prosadit ( Brisuda 5, Vaněk 4 ). Dařilo se nám i rychle rozehrávat po obdrženém gólu, tím jsme si stále drželi bezpečný odstup. Do závěrečné desetiminutovky jsme šli s luxusním náskokem osmi gólů ( 50.minuta 22:30 ), už bez vyloučeného Humpoly, který šel po třetím vyloučení předčasně do sprch a tím měl jistotu teplé vody :o). Utkání dochytal Kuba, kluci v závěru trochu polevili v koncentraci, ale utkání je stálo hodně sil. Kutná Hora v posledních třech minutách vstřelila pět gólů oproti našemu jednomu a upravila tak na konečných 32:36.

Zlaté dva body, v této sestavě je Kutná Hora hodně silná. Domácí jsme dokázali přestřílet a i když tomu výsledek neodpovídá, kluci ve druhé půli zvedli obranu. Sojka posílal na domácí branku nechytatelné střely z 10 metrů, Humpoly bylo tradičně plné hřiště, jeho červená karta vyplynula ze hry, to k tomu prostě patří. Velkou pochvalu zaslouží pivoti Brisuda s Vaňkem, kteří dokonale využívali více prostoru na brankovišti ve druhém poločase.
Samozřejmě tam byly nějaké chyby, ale nechci tady kluky srážet po takovém zápase, to si vyhodnotíme s chladnou hlavou na tréninku.

Podrobnosti z utkání >>> ZDE.

V 10.kole máme volno, podzimní část zakončíme dalším středočeským derby 10.12. v Úvalech.

II.liga MLD SČ 2016/2017 >>>  ZDE.

aktuální výsledky

TJ Sparta Kutná Hora