oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / 8.kolo II.ligy MLD: Sokol Bělá - HSK Tygři Ústí n.L. 38:27 ( 19:14 )

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 22.11.2016 | zobrazeno: 1526x

8.kolo II.ligy MLD: Sokol Bělá - HSK Tygři Ústí n.L. 38:27 ( 19:14 )

V 8.kole II.ligy mladšího dorostu jsme v domácím prostředí nastoupili proti „tygrům“ z Ústí nad Labem.  Hosté byli stále bez bodu, my jsme chtěli potvrdit výhru z Pardubic a v tabulce zůstat na medailových pozicích.

Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně. Špatná obrana a zbrklý útok vyústily ve vedení hostů 3:6 v 11.minutě. Logicky musel následovat time – out. Kluci vůbec nebránili, v útoku netrefovali zařízení a během úvodních minut nedali i 4 trháky ! Po dávce pověstného „biče“ jsme se zvedli, zlepšili střelbu a během několika minut otočili vývoj utkání na svojí stranu ( 8:6 – 15.min. ). Do poločasu jsme hostům odskočili  na 19:14. V útoku nebylo co vytknout, ale v obraně mi chyběla větší disciplína, což jsem si také o poločase od bývalých hráčů, kteří vyhrávali zápasy na 15 gólů, pěkně vyslechnul :o).

O poločase jsme připravovali hráče širšího kádru na utkání a řekli jsme si pár slov k obraně. Chtěli jsme po hráčích zahrát i pár kombinací z tréninku.

Do 40.minuty se hosté drželi stále na dostřel ( 24:19 ). Dokázali využívat našich chyb v obraně a brankáři dostali i nezvykle dost gólů z křídel. Druhý brankář Kuba Coufal tentokrát dostal prostor v brance na 20 minut. V následujících minutách jsme si vytvořili rozhodující náskok ( 31:22 – 48.min. ) a utkání jsme bez nervů dotáhli do vítězného konce.

V útoku jsme se mohli spolehnout na tradiční střelce Sojku a Humpolu, stoprocentní bilanci ze sedmiček měl Sucharda ( 4/4 ). Až na jednoho se do střelecké listiny povedlo zapsat všem hráčům. V obraně jsme moc nepřesvědčili, chybovali jsme při přebírání hráčů, kde chyběla lepší komunikace.

S domácími fanoušky jsme se rozloučili vítězstvím a útočnou házenou. Do konce podzimní části nás čekají už jen dvě venkovní utkání.  V 9.kole hrajeme v neděli 27.11. od 9:00 středočeské derby ve Zruči nad Sázavou s Kutnou Horou, v 10.kole máme volný los a podzimní část zakončíme dalším středočeským derby 10.12. od 15:00 v Úvalech.