oddíl házené

Sokol Bělá / hráči bělské házené / články / Musil Radek

téma: hráči bělské házené | autor: Bohouš | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1175x

Musil Radek

Radek Musil

Datum a místo narození:

5.11.1973 - Mladá Boleslav

Přezdívka:

Munďa

Rodina a rodinný stav:

Ženatý

Manželka: Markéta Musilová 1974

Děti: Denisa 2001, Radek 2003

Bydliště:

Bělá pod Bezdězem, momentálně Aue

Povolání:

Házenkář

Vzdělání / vojna:

Nástrojař + střední škola strojírenská a dopravní

VÚ-Rokycany, Dukla Praha

Životní cíl:

Zdraví

Záliby, kromě házené:

Veškeré sporty, Hudba - Heavy Metal

Hrál za Sokol Bělá v letech:

1982-1994

Bývalí spoluhráči v bělském dresu:

Mládež: A+P Stachovi, Kudrnáč, Pitloun, Disman, Šíma, bratři Bernardové, Vild, Bajtalon

Muži: Zajac, Peška, Šindelář, Kaňka, Cehák, Kuchta, Netrval, Svoboda

Hrál za oddíly:

Bělá pod Bezdězem 1982-1995

Sparta Praha 1993-1995

Dukla Praha 1995-2001

Allrisk Praha 2001-2002

Frýdek-Místek 2002-2004

Melsungen 2004-2008

Eisenach 2008-2013

Aue 2013-?

Tvůj největší úspěch v házené:

Mistr ČR 2003 Frýdek-Místek

Postup do 1.Bundesligy 2005 Melsungen

1.Bundesliga 2005-2008 Melsungen

Postup do 1.Bundesligy 2013 Eisenach

Jak dlouho hraješ/hrál házenou:

1982-2015-?

První trenér:

Jiří Kudrnáč

Na které trenéry rád vzpomínáš:

Jiří Kudrnáč - 1 trenér. Byl mým trenérem až do dorostu. Dá se říct, že byl pro nás druhým tátou.

Zdeněk Křížek – Dostal jsem pod ním možnost hrát za muže. Byl osobností jak hráčskou tak trenérskou.

Rastislav Trtík – Hodně ovlivnil nejen můj házenkářský život. Dal mi možnost přestoupit do Frýdku-Místku, zahrát si za národní družstvo, zahraniční angažmá v Melsungenu, dokončení dálkového studia.

Na které spoluhráče rád vzpomínáš:

A.Stach, M.Disman, S.Pitloun, L.Vild to byli hráči kteří drželi nejen sportovní partu, ale i kulturní. Víkendové zábavy při rockový kapele(Diskant) byly pro nás neskutečným odreagováním. Pivo z kelímku chutnalo nejlépe.

Příchodem do mužů bych musel jmenovat celé družstvo, protože tam byla skvělá parta a každý hráč mi dal něco jiného. Nedělní fotbálky starý-mladý byly jak mistrovství světa. Nejraději vzpomínán na návštěvu tehdy východního Německa. Obsluha pivem starších hráčů v autobuse, společné pozápasové posezení i následné pokračování na pokojích.

Na které utkání nejraději vzpomínáš:

První zápasy za muže byly pro mě asi největší sportovní odměnou a s tím spojené první zápisné. V profesionálních podmínkách byl každý zápas důležitý a záležel na tom celkový úspěch klubu. Poslední zápas ve Frýdku, kdy jsme se stali mistři ČR a následné třídenní oslavy patří k těm na které nejraději vzpomínám.

Tvůj oblíbený post:

V házené je to brankář. Na začátku mě šoupli mě do brány a už jsem tam zůstal.V jiných sportech do brány nejdu.

Oblíbený soupeř:

V Melsungenu - HSG Wetzlar, bylo to věčné derby.

Neoblíbený soupeř:

V mládeži to byl rival z Mladé Boleslavi

Nejlepší hala/hřiště kde si hrál:

Hala - Flensburg, Hamburg

Hřiště - Asfaltové za sokolovnou. Za slunného nedělního dopoledne se občas muselo podle soupeře kropit vodou.

Radek Musil se svoji rodinou.Radek Musil v akci.Radek Musil v akci.Radek Musil při představení hráčů před utkáním.

Poslední články:

[1.1.2015] Netrval Petr
[1.1.2015] Bajtalon Ondřej
[1.1.2015] Hrubý Vladimír
[1.1.2015] Franta Šindelář
[1.1.2015] Stanislav Švec
[1.1.2015] Jiří Cehák

Každé pondělí od 16:30 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin probíhá v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Roubal Jiří (25)

Galetka Jiří (18)